'O açıklamayı hukukçu olarak yaptım'

'O açıklamayı hukukçu olarak yaptım'
'O açıklamayı hukukçu olarak yaptım'
Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat'ın, Gülen Grubu'nun Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dan 50 milyon Dolar istediğini iddia etmesi gündem oldu. Sarı-kırmızılıların 1 numarası, o ifadeleri neden kullandığına açıklık getirdi.

Duygun Yarsuvat, Türkiye 'nin gündemine oturan açıklamaları hukukçu kimliği ile yaptığını söyledi. Yönetimden bazı isimlerle konuşan Galatasaray Başkanı, "Evet gazetede yer alan ifadeler bana aittir. Ama bir Galatasaray Başkanı olarak değil bir hukukçu olarak bunu söyledim" dedi.

Galatasaray karıştı! Yarsuvat çatlağı


Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; kulüpten tarafından dün herhangi bir açıklama yapılmaması da, Yarsuvat'ın hukukçu kimliği ile kendi kişisel görüşünü paylaşmamasına bağlandı. Balyoz davasında savunma tarafının avukatlarından biri olan Yarsuvat'ın böyle bir iddiayı paylaşmasıyla ilgili olarak yöneticiler, " Başkan o davada avukat olarak yer aldı. Böyle duyumların gelmesi de son derece doğal" ifadelerini kullandı.

Bu arada yönetimin konuyla ilgili olağanüstü toplanacağı veya Duygun Yarsuvat'ın istifa edebileceği iddiaları da kesin bir dille yalanlandı.

Aziz Yıldırım'dan o iddiaya yanıt