O artık 'Divan elemanı'

O artık 'Divan elemanı'
O artık 'Divan elemanı'
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, 'Eleman' tartışması nedeniyle karşı karşıya geldiği Teknik Direktör Fatih Terim'e 25 yılını doldurduğu için hak ettiği 'Divan Beratı'nı verdi.

Galatasaray ’ın olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı dün Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda yapılırken, gözler ‘eleman’ polemiğine giren Başkan Ünal Aysal ve Teknik Direktör Fatih Terim’in üzerindeydi. Zira toplantıda, kulüp üyeliğinde 25. yılını dolduran 165 kişi içinde yer alan Terim’e de ‘Divan Beratı’ verildi.
Genel Kurul’da Aysal ve Terim, protokolde yan yana otururken kısa süre sohbet etti. Divan Kurulu üyelerinin yerlerini almasının ardından berat dağıtım törenine geçildi. İlk olarak Teknik Direktör Fatih Terim berat alırken, Terim’e Divan Kurulu üyeliği belgesini Başkan Ünal Aysal takdim etti. Aysal, Terim’e beratını vermiş olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Söylenecek her şey ortada. Fatih Hocamız da bugün beratını aldı. Bu beratı vermiş olmaktan dolayı son derece mutluyum” dedi.
Divan Kurulu üyeliğine hak kazandığı için gururlu olduğunu ifade eden Terim ise Ünal Aysal gibi, Mehmet Ali Birand’ın cenaze törenine katılmak üzere salondan erken ayrıldı.

‘Asıl olan Galatasaray’dır’
Bu sırada soruları yanıtlayan tecrübeli çalıştırıcı, Başkan Ünal Aysal’la yaşadıkları polemik ile ilgili bir açıklama yapmazken sadece “Gönül, el ve ülkü birliğine ihtiyacımızın olduğu günlerdeyiz. Söylediğim gibi asıl olan Galatasaray’dır” dedi.