O inşaat ruhsatsız çıktı

O inşaat ruhsatsız çıktı
O inşaat ruhsatsız çıktı
PTT 1. Lig ekibi Fethiyespor'un antrenman sahasında, Muğla İl Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılacak Gençlik Geliştirme Merkezi inşaatının ruhsatsız olduğu ortaya çıktı.

MUĞLA - Fethiye Belediye Başkanı Demokrat Partili Behçet Saatcı, dün başlatılan inşaatın devam ettiği Fethiyespor'un antrenman sahasına gelerek incelemede bulundu.

Fethiyespor'a Atatürk cezası mı?

Gençlik Geliştirme Merkezi inşaatının ruhsatsız olduğunu belirten ve belediye ekiplerinin inşaatla ilgili 'Kaçak inşaat zaptı' tuttuğunu kaydeden Başkan Saatcı, şu ifadeleri kullandı:
"Fethiye Belediyesi'nden bu yerin yapımıyla ilgili alınmış bir ruhsat yok. Dosya müracaatı var. Yasa gereği biz bunu Koruma Genel Müdürlüğü'ne göndermek zorundayız. Oradan onay gelecek, daha sonra biz değerlendireceğiz ve ruhsatını vereceğiz. Ondan sonra buraya inşaat yapılırsa yapılacak. Bu inşaatı ruhsat almadan başlatan yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunacağız."

Fethiyespor ligde iyi sonuçlar alırken bu inşaata başlanmasının yanlış olduğunu savunan Saatcı, "Bu anlamda bizlere sorulup bir değerlendirme yapılsaydı, Gençlik Geliştime Merkezi yapılacak yerin Değirmenbaşı Mevkii olduğunu söylerdik. Burası bizim çocuklarımızın, gençlerimizin aynı zamanda Fethiyespor A Takımı'nın antrenman yaptığı yerdi. Fethiye Belediyesi olarak yapılan işin yanlışlığını ve bunun düzeltilmesi gerektiğini, hatadan dönmenin de bir fazilet olduğunu ifade etmek istiyorum" şeklinde konuştu. Ergün TOS (DHA)

Fethiyespor'dan Çakar'a tazminat davası