O muzu kime salladı? İşte rapor

O muzu kime salladı? İşte rapor
O muzu kime salladı? İşte rapor
Geçtiğimiz sezon Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanan Fenerbahçe-Galatasaray debisinde muz sallayan taraftarlarla ilgili bilirkişi raporu tamamlandı, ancak beklenen yanıt gelmedi.

Fenerbahçe - Galatasaray derbisinde Emmanuel Eboue ve Didier Drogba'ya muz salladığı iddiası ile ilgili bilirkişi raporu tamamlandı. Bilirkişi, "Taraftarın muz sallama eylemini hangi futbolcuya yaptığı tespit edilemedi" diyor.

Güneş gazetesinde yer alan habere göre; Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı 2-1 yendiği maçta muz sallayan ve gözaltına alınan taraftar, ırkçılık yapmadığını belirterek, kendini "O muzu yemek için aldım. Drogba ve Eboue'ye böyle bir şey yapmadım. Bizde de Webo, Sow var" sözleriyle kendini savundu.

İstanbul Anadolu 3. Sulh Ceza mahkemesi de görüntüleri izlemesi için Ulusak Kriminal Büro'ya gönderdi. Kamera kayıtlarında eylemin kime karşı yapıldığının tespit edilemediği belirtilerek rapor haline getirildi. Raporda şöyle dendi:
"Muz sahaya doğru ancak belirli kişi işaret edilerek sallanmadı. Bu esnada maçın başlamadığı sahada Galatasaraylı futbolcuların olmadığı, Galatasaray futbolcusunun taraftara karşı herhangi bir hareket yaptığına, tartıştığına yönelik bir kare mevcut değildir. Muzu gösteren kişinin ara sıra muzu aşağıya indirdiği, sonra tekrar kaldırıp sallamaya başladığı görülmüştür."