O pozisyon seminere de damgasını vurdu

O pozisyon seminere de damgasını vurdu
O pozisyon seminere de damgasını vurdu
Beşiktaş Teknik Direktörü Bilic, Kasımpaşa maçında Ryan Donk'un eliyle topu Hugo Almeida'nın ayağındaki topa attığı pozisyonla ilgili konuştu.

ANTALYA - Sporun Zirvesi Semineri'nde 'Yabancıların gözüyle Türk Futbolu' konulu oturumda açıklamalarda bulunan Slaven Bilic, "Maçtan sonra Kasımpaşa'nın hakkını teslim etmiştim. İkinci yarıda iyi oynayıp hak ederek kazandılar. Ryan Donk'un olduğu aksiyon için karşılaşmada sonra da söyledim; Hayatım boyunca futbolun içindeyim, ama böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. Aynı maçta Oyuncumuz saldırıya uğradı. Benim fikrim maçın 3-0 lehimize tescil edilmesinden yanaydı" ifadelerini kullandı."

Carlos'tan Donk'a: Zekice...


"FERNANDES ÇOK ÖNEMLİ BİR OYUNCU"

Hırvat çalıştırıcı, Portekizli yıldız Manuel Fernandes konusunda, "Fernandes, çok önemli bir oyuncu. Kulübümüzdeki en iyi oyunculardan, en iyisini yapmasını bekliyoruz. Bu da oyuncu üzerinde baskı yaratıyor ama kimse Beşiktaş 'tan büyük değil, Manuel de bunu biliyor" dedi. Kendisinin müziği sevdiğini, takımda hangi enstrümanın eksik olduğunun sorulması üzerine Bilic, "Eğlenceli bir soru. Takım işi yapıyoruz. Eksik bir enstrümanım yok. Devamlılık konusunda ilk yarıda eksiklik yaşandı. İkinci yarıda bunu ortadan kaldırmak istiyoruz" dedi.

" TÜRKİYE 'DE İNSANLAR FUTBOLLA YAŞIYOR"

Türkiye ile ülkesi Hırvatistan'ın kültür ve zihniyetinin benzer olduğunu vurgulayan Bilic, "Aynı sorunları yaşıyoruz, aynı avantajlara sahibiz. Sizin burada sahip olduğunuz potansiyel, benim ülkemdekinden fazla. Bugün büyük takımların iç sahada puan kaybetmesini sürpriz olarak nitelendirmiyoruz. Uluslararası medyanın da Türk futboluna ilgisi var. Türkiye'de insanlar futbolla yaşıyor. Avrupa finansal olarak zor durumlar yaşarken, Türkiye finansal açıdan da son yıllarda derli toplu hale geldi. Bundan 3-4 sene önce Sneijder, Drogba'yı belki getiremezdiniz, ama artık gelebiliyorlar" şeklinde konuştu.

Beşiktaş'ta Sivok şoku


"TÜRKİYE'NİN AVRUPA'NIN İLK 5 LİGİNE YAKLAŞACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Tecrübeli teknik adam, tesisler ve alt liglerdeki takımların imkanlarının geliştirilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Dolayısıyla utanılacak, gücenecek bir şey yok, Türk futbolu hayal kırıklığı içinde de değil. Geçen sene Fenerbahçe Avrupa'da yarı final oynadı, Galatasaray Real Madrid'i zorladı. Türkiye'nin, Avrupa'nın ilk 5 ligine yaklaşacağını düşünüyorum. Örnek vermek gerekirse de Fransa'ya yaklaşacağına inanıyorum" dedi.

"ANADOLU'DA YENİ ARDA'LAR, MESSİ'LER KEŞFEDİLEBİLİR"

Türk futbolunun başarılı olması için alt yapının baştan aşağı gözden geçirilmesi gerektiğini belirten Bilic, " İstanbul 'a tesisler, Kayseri'ye büyük stat yapmakla iş bitmiyor. Anadolu'da yeni Ardalar, Messiler keşfedilebilir" diye konuştu.

ŞOTA 'DERBİ' DEDİ, BILIC 'DAHA BİTMEDİ' YANITINI VERDİ 

Slaven Bilic, Türkiye'deki derbi maçlarla ilgili, "Türkiye'deki insanlar daha tutkulu. Galatasaray, Fenerbahçe maçlarında yoğun bir atmosferle karşı karşıya kalıyoruz" ifadelerini kullandı. Bilic'in sözlerinin ardından Kasımpaşa Teknik Direktörü Şota Arvaladze, araya girerek, "Kasımpaşa da derbi" dedi. Bilic ise gülerek "O maç daha bitmedi" karşılığını verdi.

Bilic, en beğendiği Türk futbolcunun sorulması üzerine 'Mesut Özil' yanıtını verirken, son okuduğu kitabın ise 'Suç ve Ceza' olduğunu söyledi. UĞUR DEMİRKIRDI (DHA)

Beşiktaş'ı çıldırtan sözler: Galatasaray...