O pozisyonun sırrı ortaya çıktı!

O pozisyonun sırrı ortaya çıktı!
O pozisyonun sırrı ortaya çıktı!
Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde en çok konuşulan pozisyonlarından biri, Burak Yılmaz'ın aşırtma vuruşu oldu. Sarı-kırmızılı futbolcunun şutunda 'topun havada sektiği' iddia edilirken, olayın göz yanılması olduğu anlaşıldı.

Yayıncı kuruluş Lig TV’nin tüm açılardan göstermesine rağmen Burak Yılmaz'ın aşırtma vuruşunda, ‘topun havada sektiği’ tartışmaları dinmedi.

Hatta Beyaz TV yorumcusu Ahmet Çakar, söz konusu pozisyonla ilgili, "Tekrar tekrar izledim. Bundan sonra o stadın adı Şükrü Saracoğlu, Kadıköy ya da değişirse Lefter Stadı falan değil ‘Perili Stadyum’dur. Top resmen havada sekiyor. Hiç böyle şeylere inanmam. Ama topun bu şekilde havada sekmesine anlam veremiyorum" dedi.

Habertürk 'ün haberine göre; yıllarca naklen yayın sektöründe çalışan uzmanlar, “Kale arkalarında geniş açılı, hareketli jimmy jip kamerası kullanılıyor. Kamera hareket halindeyken, top kadrajdan çıkarken yeniden odaklandığı sırada böyle bir yanılgı oluşuyor. Arkadaki fon, topun çizgileri algıyı tetikliyor. Pilot kameralarından olay açık. Yükselme söz konusu değil” ifadelerini kullandılar.


  http://www.radikal.com.tr/130997013099701

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  şaban meselesi - ex nihilo

  hayatımızın en önemli meselelerinden birisidir bence, her ülkenin ve toplumun standartlarına göre bir şaban oranı varıdır, kimi toplumda 1/10 kimisinde 1/20 kimisinde 1/5 olabilir, bu oran toplumların eğitim sistemiyle mi alakalı zeka seviyesiyle mi alakalı onu bilemiyorum ama böyle bir altın oran bizim toplumumuzda da var. ancak galatasarayda bu oran biraz "ironik" sonuçlar çıkartacak düzeyde analadığım kadarıyla. ben davranışlarına bakarak fenerbahçe için bu oranı en fazla 1/20 olarak gösteririm ama galatasaray için en az 1/10 olduğu kesin: burak'tan önce sırasıyla necati, hakan şükür. daha gerisini araştırmadım. hayatta her şeyin mutlaka akılla bir açıklaması vardır, mistik arayışlar daima anlamasızdır.bu sorunun açıklmasıda galatasaraydaki şaban oranının biraz fazla yüksek olmasıdır. o topu sektirmeyi elinden kaçırmayı bu ligde burak yılmazdan başka kimse başaramaz. tüm galatasaray camiasına geçmiş olsun.