O sadece sahada konuşur

Anlaşılan, 'bizim bildiğimiz' futbolculardan değil Van Hooijdonk. Fenerbahçe'yle ön anlaşma yaptıktan sonra İstanbul'da imza atacağı günü bekleyen Feyenoord'un yıldız futbolcusu, Hollanda takımıyla antrenmana çıkmaya devam ederken kendisine transferiyle ilgili sorulan sorulara ise ketum yanıtlar veriyor.

ROTTERDAM/İSTANBUL - Anlaşılan, 'bizim bildiğimiz' futbolculardan değil Van Hooijdonk. Fenerbahçe'yle ön anlaşma yaptıktan sonra İstanbul'da imza atacağı günü bekleyen Feyenoord'un yıldız futbolcusu, Hollanda takımıyla antrenmana çıkmaya devam ederken kendisine transferiyle ilgili sorulan sorulara ise ketum yanıtlar veriyor. Son antrenmanında isteksiz olduğu gözlenen Hollandalı golcü, çalışmanın bitiminde Fenerbahçe'ye transferiyle ilgili soru yönelten gazeteci ve taraftara, "Şu anda Feyenoord'un antrenmanlarına çıkıyorum. Transfer konusunda da bir şey söylemek istemiyorum" karşılığını veriyor örneğin.
Hollanda gazetelerinin Van Hooijdonk'un hafta içinde Fenerbahçe'ye imza
atacağını açıklamasından sonra çok sayıda Feyenoord taraftarı, golcü oyuncuyu antrenmanlarda da olsa son kez görebilmek için çalışmaları izliyor. Her çalışmadan sonra da Feyenoordlu taraftarlar, yıldız futbolcudan imza alabilmek ve kendisiyle fotoğraf çektirebilmek için çevresini sarıyor. Ama o henüz bir renk vermiş değil! Bazı taraftarların, 'Hooijdonk yalnızca sahada konuşur' demesi boşuna değil anlaşılan...
Öte yandan Feyenoordlu bazı yöneticiler, Hollanda'daki birçok kulüp gibi ekonomik krize girdiklerini, bu nedenle Van Hooijdonk gibi bir yıldız futbolcunun takımda kalmasını istemelerine rağmen ellerinde tutamadıklarını söylediler. Bu arada Feyenoord'un teknik heyetinin de Van Hooijdonk'un transferine sıcak bakmadığı, ancak yönetimin kararını kabul etttikleri belirtildi.
Maxim imza hazırlığında
Gaziantepsporlu Maxim Romaschenko'yla da anlaşmaya varan Sarı-Lacivertliler, Malatyasporlu Tolga için de girişimlerini sürdürüyor. Üç yıldır Türkiye'de bulunan ve görev aldığı 61 maçta 20 gol atan Maxim'in önümüzdeki günlerde resmi imzayı atması bekleniyor. Öte yandan Fenerbahçe'de gönderilmeleri gündemde olan Besçasnıh, Rebrov ve Johnson'a yönetimden uyarı geldi: Almanya kampına gidene kadar kendinize yeni bir takım bulun. Besçasnıh, eski takımı Spartak Moskova ve Yunan ekibi Aris ile anlaşamazken, Rebrov'un taliplileri arasında ise Fransa'nın güçlü ekibi Monaco var. Johnson'a da eski takımı Gaziantepspor ile Hagi'nin teknik direktörlüğünü üstlendiği Bursaspor talip oldu. Ganalı futbolcu ise Anderlecht ile anlaşma zemini arıyor. (Spor Servisi)