O sözler Albert Riera'yı yaktı!

O sözler Albert Riera'yı yaktı!
O sözler Albert Riera'yı yaktı!
Real Mallorca'da teknik direktör Miquel Soler'e rest çekmesi sebebiyle hakkında soruşturma açılan Albert Riera'nın cezası belli oldu. 33 yaşındaki İspanyol oyuncu ile sorun yaşayan Soler, "Kadroya almama sebebimi kabul etmedi ve saygıdan çok uzak sözler kullandı" ifadelerini kullanmıştı.

Real Mallorca'da takımın teknik direktörü için sarfettiği sözler Albert Riera'nın başına bela oldu. Takımın başında Miquel Soler bulunduğu müddetçe bundan böyle antrenmanlara ve maça çıkmayacağını söyleyen eski Galatasaraylı futbolcu için açılan disiplin soruşturması karara bağlandı.   

İspanyol ekibi, Riera'yı kadro dışı bırakırken, kadro dışı kaldığı müddetçe kendisine ödeme de yapılmayacağı belirtildi.

Deneyimli futbolcu Udinese'den kumarhanede çekilen görüntülerinin ardından ayrılmış, Mallorca ile bir süre idmanlara çıkarak ardından 2016'ya kadar geçerli sözleşme imzalamıştı.

"SAYGIDAN ÇOK UZAK SÖZLER KULLANDI"

Riera'yı çoğu maçta yedekte tutan ve son olarak Numancia ile deplasmanda oynanan lig maçının kadrosuna almayan Soler, düzenlediği basın toplantısında, İspanyol futbolcu ile arasında bazı sorunlar yaşandığını doğrulayarak, "Numancia maçının kadrosuna alınmayınca benden açıklama istedi. Nedenlerini söylediğimde ise bunları kabul etmedi ve saygıdan çok uzak sözler kullandı" değerlendirmesinde bulunmuştu. (Skorer.com)