'O tarihi kafanızdan silin'

Henüz iki haftalık bir süre olmasına rağmen Galatasaraylı
oyuncuların şimdiden Fenerbahçe ile oynanacak derbiyi düşünmesi, Fatih Terim'i harekete geçirdi.

İSTANBUL - Henüz iki haftalık bir süre olmasına rağmen Galatasaraylı
oyuncuların şimdiden Fenerbahçe ile oynanacak derbiyi düşünmesi, Fatih Terim'i harekete geçirdi. Ali Sami Yen'de oynanacak karşılaşmanın şimdiden gündeme alınmasını istemeyen Terim, futbolcularıyla özel bir görüşme yaparak uyarılarda bulundu. Futbolcularının ilk yarıdaki 6-0'lık yenilgi nedeniyle aşırı hırslı olmasını onaylamayan Terim, "Kadıköy'deki maçı unutun" ikazını yaptı. Tecrübeli hoca, oyuncularıyla yaptığı toplantıda, "6 Kasım'dan bu yana çok şey değişti. O maç çok gerilerde kaldı. Yepyeni bir takım olduk. Fenerbahçe'yle sıradan bir lig maçı oynayacağız. Bu maçı düşünmek için çok erken" ifadesini kullandı.
Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, Beşiktaş ve Denizlispor'un bu haftaki lig maçlarının ertelenmesine tepki göstermediklerini söyledi. Dürüst, "Avrupa kupalarında, bir Türk takımına katkı sağladığı sürece ertelemelere karşı olmadığımızı söyledim. Bizim için sakıncası yok, bir tepkimiz de yok. Oynanmamış maç kazanılmamış maçtır. Erteleme avantaj getirmez, küçük hesaplara bakmıyoruz" dedi.
Galatasaray'ın, Malatyaspor'la yapacağı maç öncesi Ali Sami Yen Stadı'nın tamamen hazır olduğu açıklandı. Denizlispor maçının oynamaması nedeniyle çeşitli eleştirilere maruz kalan Sarı-Kırmızılılar, önceki gün yağan kar sonrası elini çabuk tutarak stat zeminin temizledi. (Spor Servisi)