O tişört için ne dedi?

O tişört için ne dedi?
O tişört için ne dedi?
Tekirdağ'daki boks maçına, üzerinde "Bu ülke Atatürk'ün, Tayyip'in değil" yazılı tişörtle çıkan Ünsal Arık, "Ülke bölünmeye gidiyor endişesi taşıyorum. Bu yüzden o tişörtü giydim" dedi.

Almanya'nın Regensburg şehrinde doğup büyüyen Ünsal Arık, "Almanya'da doğup büyüdüm, ama Türk'üm. Türkiye 'nin gidişatından da endişeliyim. Başbakan Tayyip Erdoğan 'ın politikalarını doğru bulmuyorum. Bizim başbakanımızın hiçbir zaman ağzından 'Ben Türküm' dediğini duymadım. Bu ülkeyi Atatürk kurdu. Atatürkçüyüm. Benim babam hacı. Ancak o da Erdoğan'a kızıyor. Ben bu ülke bölünsün istemiyorum. Toplum bölünmesin” dedi.

Ringe damga vuran protesto


"MERKEL BANA KIZMAZ"

Hürriyet Gazetesi'nden Ali Varlı'nın haberine göre; tişörtü giyme fikrinin nasıl doğduğu yönündeki soruya Ünsal Arık, "Maçtan önce aklıma birden geldi. Masada kardeşim ve arkadaşlarımla oturuyorduk. Maçla ilgili konuşuyorduk. Benim aklıma birden böyle bir tişört giyip çıkma geldi. Fikrimi arkadaşlarıma açtım. Onlara 'siz ne dersiniz' dedim. Hepsi 'süper bir fikir' dedi. Maça böyle çıktım. Maç öncesi sorun yaşanır diye organizasyondakiler itiraz etti. Bize 'başınız belaya girer' dediler. Ancak biz aldırmadık. Ülkemiz için başımız belaya girerse girsin. Biz kötü bir şey yapmadık. Almanya'da ben maça 'Bu ülke Merkel'in değil, hepimizin' yazılı tişörtle çıksam Merkel bana kızmaz" yanıtını verdi.

"HAKARET VE KÜFÜR YAĞDI"

Fotoğrafların sosyal medyaya düşesinden sonra hem olumlu hem de olumsuz çok tepki aldığını belirten Arık, “Gelen hakaretler ve küfürlerden sonra ben tişörtü giydim diye hiç pişman olmadığım gibi çok da doğru yaptığımı düşünüyorum. Ben bugün Türküm diyebiliyorsam bunu Atatürk sayesinde söyleyebiliyorum” şeklinde konuştu.