O yöneticiden olay iddiaya yanıt

O yöneticiden olay iddiaya yanıt
O yöneticiden olay iddiaya yanıt
Galatasaray'da iki yöneticinin Londra dönüşünde tartıştığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Futbolcuların business bölümde uçmasına tepki gösterdiği için Mehmet Cibara ile tartıştığı iddia edilen Adnan Nas, olayın perde arkasını anlattı.

"CİBARA İLE BIRAKIN TARTIŞMAYI, KONUŞMADIK BİLE"

360 Spor ’a bağlanan Galatasaraylı yöneticisi Adnan Nas, yönetici arkadaşı Mehmet Cibara ile tartışmadığını belirterek, "Bu haberi okuyuncu çok şaşırdım, çok da güldüm. Kesinlikle Mehmet'le aramızla böyle bir gerilim olmadı. Mehmet’le bugüne kadar aramızda hiçbir tartışma da yaşanmadı. Uçakta olanlar da gayet iyi bilir. Uçakta Mehmet’le bırakın tartışmayı, konuşmadık bile. Oturma planı ile ilgili başka bir yöneticiyle konuştuk, futbolcuların uyumaları için business bölüme alındığını söyledi, o kadar. Futbolcularla ilgili bir şikayetim de söz konusu değil. Futbolcular Galatasaray olarak her zaman el üstünde tuttuğumuz insanlardır. Galatasaray’ın, futbolcularına Türkiye ’deki bütün diğer kulüplere göre daha iyi imkan sağladığı, el üstünde tuttuğu, hatta Avrupa piyasasının üstünde para ödediği de malumdur" dedi.

Galatasaray uçağında kriz!


Adnan Nas, "Biz yöneticiyiz, figuran değiliz. Galatasaray’dan bir şey beklemeyen, Galatasaray’ı iyi günlere götürmek için çalışan yöneticileriz. İyi performans beklemek de hakkımız. Chelsea maçında skora değil ama ruhsuz futbola üzüldük. Sanki sahada oynayan Galatasaray değildi. Sadece biz değil bütün taraftarlar, kongre üyeleri üzüldü. Aramızda tabii ki yakınmalar oldu. Bu tür şeyler olabilir. Bunlar futbolcular aleyhinde şudur budur demek değildir. Tüm bu haberler nasıl imal ediliyor, servis ediliyor, anlayamıyorum" ifadelerini kullandı.

"YÖNETİM TOPLANTILARINI MİTİNG ŞEKLİNDE Mİ YAPALIM?"

"Mehmet Cibara için ‘Başkanın ibrikçibaşısı’ ifadesini kullandığınız söyleniyor" şeklindeki soruya ise Galatasaray yöneticisi, "Bunlar çok çirkin şeyler. Başkanın ibrikçibaşına ihtiyacı yok. Ama Mehmet Cibara kendisi öyle bir role soyunur mu, ondan da haberim yok. Bu tür çirkin şeylere de Galatasaray camiası layık değil. Bunların medyaya bu şekilde sunulması da doğru değil. Tabii ki yönetim kurulunda çeşitli konularda tartışmalar olur. O zaman biz yönetimde hiçbir şey konuşmayalım, her şey medyaya servis edilecekse. Halka açık, miting şekilde yapalım toplantımızı" yanıtını verdi.

Olay tepki: Ben kamera mıyım ulan!

"BASINI DA ALET EDİYORLAR"

Galatasaray’ın aynı zamanda büyük bir şirket olduğunu da vurgulayan Adnan Nas, "Şu medyaya yansıyanlar ciddi konular da değil. Biz çok daha ciddi konularla uğraşıyoruz. Galatasaray demek illa medya ile ilişkiler ve futbolculardan ibaret değil. Galatasaray aynı zamanda büyük bir şirket. Galatasaray’ın başka sorunları var. Futbolla ilgilenenler belli. Teknik kadronun işine karışmayız. Fatih Terim zamanında da bu tür haberler çarpıtılmıştı. O zaman da söylemiştim, imal edilen haberler bunlar. Basını da alet ediyorlar diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Cimbom'un artık tahammülü yok