Obradovic: Kesinlikle iyi oynamadık

Obradovic: Kesinlikle iyi oynamadık
Obradovic: Kesinlikle iyi oynamadık
Türkiye Basketbol Ligi'nde Royal Halı Gaziantep'e 70-66 yenilen Fenerbahçe Ülker'in başantrenörü Zeljko Obradovic, kötü bir oyun ortaya koyduklarını söyledi.

İSTANBUL - Zeljko Obradovic, Ülker Sports Arena'da yapılan mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında, rakiplerini tebrik ederek, "Çok iyi oynadılar ve kazanmayı hak ettiler. Biz kesinlikle iyi oynamadık. İlk yarıda savunma açısından çok iyiydi. 15 ribaundumuz var ama bunu skor üretmek için kullanamadık. Skor üretmektense 6 top kaybı yaptık, ilk çeyreğin sonunda. Hücum açısından da çok kötüydük. İkinci yarı da böyleydi" diye konuştu.

Royal Halı Gaziantep'in bire birde çok iyi oyunculara sahip olduğunu, Harris ve Higgins'in toplam 51 sayı ürettiğini kaydeden tecrübeli antrenör, "Oyuncuların birbirine destek olmaları gerekiyor, özellikle bire birde. Çok agresif bir rakibimiz vardı. Bundan dolayı da maçı kazanmayı başardılar. Savunma açısından çok hatalar yaptık, bunlar top kayıplarıyla devam etti. Rakibimiz her fırsatı değerlendirerek skor üretti. Bütün bunlarla da maçı kazandılar" ifadelerini kullandı.

Obradovic, Gaziantep ekibinin başantrenörü Zdovc'un küçümsendikleri yönündeki değerlendirmesiyle ilgili de şunları söyledi:
"Ben hiçbir maça ciddiyetsizlikle yaklaşmam, bütün rakiplere aynı ciddiyetle yaklaşırım. Her detayı düşünerek çalışmıştık. En büyük avantajları; haftada bir maç oynamaları. Biz üç günde bir maç yapıyoruz. Avrupa'daki bir ay boyunca 11 maç yapan tek takımız şu anda. İstatistiklere bakarsanız, 3 oyuncuları yaklaşık 40 dakika süre almış. Bana şunu sorabilirsiniz. 'Bizdeki anahtar oyuncular, neden böyle oynamıyor?' diye. Bu kadar maç olduğu ortamda her maç bizim için önemli. Aynı şekilde ben oynarsam anahtar oyuncularla, iki ay sonunda hepsi hastanede olur büyük ihtimalle. Bütün oyunculara süre vermeye çalışıyorum. Türkiye liginin zor olduğunu ve hiçbir rakibin zayıf olmadığının bilincindeyiz"

PARTIZAN- BEŞİKTAŞ MAÇI İÇİN MESAJ

Futbolda Sırbistan-Arnavutluk maçında yaşananların ardından Beşiktaş'ın Partizan ile yapacağı maç için bir mesaj vermek isteyip istemeyeceği sorulan Obradovic, "En güzel şey ikisinin de siyah beyaz olması. Tek söyleyebileceğim şey; sadece sporu düşünün, centilmen olun, iyi davranın birbirinize, spor dışındaki şeylerle ilgilenmeyin" dedi.

Fenerbahçe Ülkerli oyuncu Oğuz Savaş da kötü oynadıklarını belirterek, "Hücumda çok top kayıpları yaptık. İki gün sonra yine maçımız var. Bu tempoda ne sevinecek ne de üzülecek vaktimiz var. Yarından itibaren Avrupa Ligi için çalışmaya başlayacağız. Bugünkü maçtan çıkarmamız gereken dersler var. Rakibimiz asla küçümsenecek bir takım değil. Bu sonuç rakibi küçümsemekle alakalı değil, tamamen bizim konsantrasyonumuzla alakalı. Belki de zorlu Avrupa ligi maçından sonra rehavet oldu ama bunlar mazeretimiz olamaz. Bütün sezon aynı tempoda oynayacağız. Ayırt etmeden her maçı kazanmamız gerekiyor" şeklinde konuştu. (AA)