Obradoviç oyundan memnun

Obradoviç oyundan memnun
Obradoviç oyundan memnun
Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Obradoviç, Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası'nda 87-76 kazandıkları TOFAŞ maçını değerlendirdi.

EDİRNE (AA) - Zjelko Obradoviç, maçın ardından katıldığı basın toplantısında, oynadıkları ilk karşılaşmada gösterdikleri performansın tatmin edici olduğunu söyledi.

Maçta birçok hata yaparak oynadıklarını ve çalışmak için zamana ihtiyaçları olduğunu belirten Obradoviç, şöyle konuştu:
"Oyuncularımın sahadaki davranışları ve maç içindeki tutumları beni gerçekten çok memnun etti. Bize karşı çok iyi hazırlanmış ve sahada da çok iyi oynayan bir takımla karşı karşıyaydık. Fakat onlara karşı kazanmanın yolunu bulduk ve bu, bizim için çok önemli. İlk resmi maçı kazandığımız için oyuncularımızı kutluyorum ve nerede olursak olalım bizi yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. AyrıcaTOFAŞ'ı da tebrik ediyorum çünkü çok iyi bir maç çıkardılar."
TOFAŞ Başantrenörü Ahmet Çakı da sezonun ilk resmi maçını Fenerbahçe Ülker gibi güçlü takıma karşı oynamanın kendileri için büyük bir avantaj olduğunu belirtti.

Kaliteli bir takıma karşı oynamanın kendilerine direnç verdiğini dile getiren Çakı, şunları kaydetti:
"Bu maçtan önce birçok telefon geldi, takımı dinlendirmemiz, bu maçı biraz pas geçmemizle ilgili ama maalesef benim ve bizim kulübün hiçbir zaman böyle bir tercihi olmadı. Fenerbahçe Ülker'i yenmeyi başaramadık ama ben oyuncularımın iyi mücadele ettiğini düşünüyorum. Maçın kazanılma bölümleri olan üçüncü periyodun sonu ve dördüncü periyotta çok hata yaptık belki ama sezonun bu bölümünde bizim tarzımızdaki takımlar için bu normal sayılabilir. Yarın kendi evindeki Olin Edirne'ye karşı buradan çıkmak için çok önemli bir maç oynayacağız. Kazanmak için var gücümüzle burada olacağız."