Obradovic: Takım çok iyi tepki verdi

Obradovic: Takım çok iyi tepki verdi
Obradovic: Takım çok iyi tepki verdi
THY Avrupa Ligi Top 16 Turu E Grubu 9. hafta mücadelesinde Sırbistan'ın Kızılyıldız Telekom takımını 72-65 yenen Fenerbahçe'nin başantrenörü Zeljko Obradovic, özellikle ikinci yarıda yaptıkları savunmanın kendilerine galibiyeti getirdiğini söyledi.

İSTANBUL - Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Zeljko Obradovic, istedikleri gibi mücadele edemedikleri ilk yarının ardından, devre arasında, daha sakin oynayarak maçı değiştirmeleri gerektiğini konuştuklarını belirterek, "İkinci yarıda agresif bir savunma yaptık. Hücumda da daha iyi oynadık ve rakibimize cevap verdik" dedi.

Her zaman bençten gelen katkının öneminden bahsettiğini aktaran Sırp teknik adam, "Bugün, Barış Hersek, Berk Uğurlu, Melih Mahmutoğlu ve Hickman'dan çok iyi katkı aldık. Önümüzde çok zor iki maç var ve herkesin katkıda bulunması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Datome'nin müthiş bir ikinci yarı çıkardığını ve çok az atış kaçırdığını hatırlatan Obradovic şunları söyledi:
"En önemlisi takım çalışmasıydı. Takım çok iyi tepki verdi ve maçı kazandık. Taraftarların etkisi de çok büyük. Onların oluşturduğu atmosfer, takıma büyük katkıda bulundu. Başkanımız Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri de buradaydı. Bizim için yaptıkları katkı çok önemli. Daha 5 gün olmasına rağmen doğum günümü kutlayan taraftarlara da ayrıca teşekkür ediyorum."

Fenerbahçe oyuncularından Datome ise, maça iyi başlamadıklarını ancak taraftarın da desteğiyle toparlanarak kendileri açısından önemli bir galibiyet aldıklarını kaydetti.

KIZILYILDIZ TELEKOM CEPHESİ

Kızılyıldız Telekom Başantrenörü Dejan Radonjic, maçın ilk yarısında üstün olmalarına karşın, bu oyunlarını ikinci yarıya taşıyamadıklarını dile getirdi. İkinci yarıda Fenerbahçe'nin kontrolü ele geçirdiğini vurgulayan Radonjic, "Her açıdan bizden daha iyiydiler. Datome'nin son çeyrekteki performansı ve Fenerbahçe'nin kalitesiyle bu sonuç ortaya çıktı" değerlendirmesinde bulundu. (AA)