Obradovic'ten bir ret daha

Obradovic'ten bir ret daha
Obradovic'ten bir ret daha
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel, Milli Takım antrenörlüğü için Obradovic ile görüştüklerini ama olumsuz yanıt aldıklarını söyledi.

Turgay Demirel, Türkiye ’nin wild card (özel davet) ile 2014 Dünya Şampiyonası’na gitme hakkı kazanması, milli takımın antrenör arayışı ve oyuncu seçiminde siyasi baskı tartışmaları ile ilgili Al Jazeera'nin sorularını yanıtladı.

Kenan ve Vidmar ameliyat oldu


Demirel, FIBA’nın wild card için 800 bin euro talep ettiğini ve Türkiye dahil bu davetle şampiyonaya alınan tüm ülkelerin bu parayı ödediğini belirterek, "Katılım hakkı kazanmamızın parayla ilgisi yok. Eğer ödenen bağışla olsaydı, Katar, Nijerya ve Venezuela bizden daha fazla öder ve onlar giderdi” dedi.

Şu an boşta olan milli takım antrenörlüğü için ABD’den 4 ismin haber gönderdiğini burgulayan Demirel, "Antrenörün Türk veya yabancı olmasıyla ilgili bir tercihimiz yok. Yeni antrenörün, daha önce Bogdan Tanjevic örneğinde olduğu gibi aynı anda hem kulüp hem de milli takım çalıştırması konusunda bir sorunumuz da yok" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Ülker’in başantrenörü Zeljko Obradovic’e ilgilerinin yeni olmadığını söyleyen TBF Başkanı, "Sırp teknik adamla dolaylı olarak görüştük. Ancak yine olumsuz cevap aldık" şeklinde konuştu.

Cenk Akyol’un Gezi olaylarıyla bağlantılı olarak milli takıma alınmamasının söz konusu olmadığını vurgulayan Demirel, “Oyuncuların siyasi görüşünün takıma seçilmeye etkisi sıfır” dedi.

Henry Domercant hastanaye kaldırıldı