Obradovic'ten Galatasaray itirafı

Obradovic'ten Galatasaray itirafı
Obradovic'ten Galatasaray itirafı
Spor Toto Basketbol Ligi'nin 4. hafta mücadelesinde Galatasaray Odeabank'a deplasmanda 80-63 mağlup olan Fenerbahçe'de başantrenör Zeljko Obradovic, sarı-kırmızılı takımın çok iyi maç çıkardığını ve sert oyuna karşılık veremediklerini söyledi.

İSTANBUL - Derbinin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Zeljko Obradovic, Galatasaray Odeabank'ın çok iyi oynadığını vurgulayarak, "Oyuncularıma buranın atmosferini ve nelerle karşılaşacaklarını anlattım. Rakibimiz çok sert oynadı ve onlara karşılık veremedik. Bir yandan da dürüst olmak gerekirse Galatasaray Odeabank çok iyi bir maç oynadı. Savunmada çok iyiydiler ve topu çok iyi çevirdiler onları tebrik ediyorum. Analizimizi yapıp, problemlerimizi çözüp önümüzdeki maçlara hazırlanmalıyız" ifadelerini kullandı.

Basın mensuplarının Melih Mahmutoğlu'nun aldığı süreyle ilgili sorduğu bir soru üzerine tecrübeli çalıştırıcı, "Takımdaki tüm sorumluluk bende. Oyuncularla en fazla süre geçiren benim. Ben oyuncularım adına en iyisini yapmaya çalışıyorum. Melih bu takımın kaptanı. Sezonun başındayız ve az süre alan pek çok oyuncu var. Zamanı gelince herkes yeterince süre alacaktır" diye konuştu.

Fenerbahçe'nin takım kaptanı Melih Mahmutoğlu ise, Galatasaray Odeabank'ın ne kadar sert oynayacağını bildiklerini vurgulayarak, "Biz bu sertliğe izin verdik. Kabul etmeliyiz ki bu bizim hatamız. Real Madrid maçında bu sertliğe karşılık verdiğimiz için kazanmıştık. Galatasaray'ı tebrik ediyorum" değerlendirmesinde bulundu. (AA)