Obradovic'ten sabır vurgusu

Obradovic'ten sabır vurgusu
Obradovic'ten sabır vurgusu
THY Avrupa Ligi Top 16 Turu E Grubu 3. maçında Rusya'nın Lokomotiv Kuban takımını 85-79 yenen Fenerbahçe'nin başantrenörü Zeljko Obradovic, maçı izleyen herkesin dörtlü final seviyesinde bir karşılaşma izlediğini söyledi.

İSTANBUL - Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Zeljko Obradovic, maçın iki farklı yarıyla oynandığını ve ikinci çeyrekte çok kötü savunma yaptıklarını vurgulayarak, "Hücumda iyi top çeviremedik. Rakibimiz maç boyunca kontrollüydü ve iyi pas yaptılar. Üçüncü çeyrekte çok daha başarılıydık ve son periyot her şeyi belirledi. Savunmada iyiydik ve çok akıllı hücumlar yaptık. Son 10 dakika takım gibi oynadık ve oyuncularımın gösterdiği performanstan çok memnunum" değerlendirmesinde bulundu.

Tecrübeli başantrenör ayrıca, önlerinde daha 11 maç olduğunu ve daha sabırlı olmaları gerektiğini belirterek, "Galibiyet alınca herkesi dörtlü final heyecanı sarıyor. Ancak önce ilk 8'e kalıp maç maç ilerlememiz gerekiyor. Bütün oyuncularımızın katkısına ihtiyacımız var. Oyuncuların nasıl antrenman yaptıkları çok belirleyici bir şey. Antrenmanlarda ne kadar güvenli oynarlarsa maçlarda da aynı şekilde oynayabilirler" diye konuştu.

Fenerbahçe'nin genç oyuncularından Bogdanovic ise çok zor bir maç oynadıklarını ve rakiplerinin topu çok iyi kullandığını aktardı.

LOKOMOTIV KUBAN CEPHESİ

Lokomotiv Kuban Başantrenörü Georgios Bartzokas, Fenerbahçe'nin çok iyi bir takım olduğunu ve çok iyi mücadele sergileyeceğini bilerek İstanbul'a geldiklerini söyledi.

Maçı 35 dakika kontrol ettiklerini dile getiren Bartzokas, "Son çeyrekte çok kötü savunma yaptık. Maçı neden kazanamadık bilmiyorum ama Fenerbahçe müthiş atışlar yaptı" ifadelerini kullandı.

Lokomotiv Kuban oyuncularından Claver de en iyi şekilde oynamaya çalıştıklarını ama son çeyrekte kötü savunma yaparak maçı kaybettiklerini kaydetti. (AA)