Obradovic'ten şaşırtan Galatasaray sözleri

Obradovic'ten şaşırtan Galatasaray sözleri
Obradovic'ten şaşırtan Galatasaray sözleri
THY Avrupa Ligi Dörtlü Final yarı finalinde Real Madrid'e 96-87 yenilen Fenerbahçe Ülker'in başantrenörü Zeljko Obradovic, "CSKA Moskova ile yapacağınız üçüncülük maçı sizin için ne kadar önemli" sorusuna ilginç bir yanıt verdi.

MADRİD - Barclaycard Center'daki karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Zeljko Obradovic, hücumda çok iyi olan rakipleri karşısında savunmalarının işe yaramadığını söyledi. Obradovic, "Benim için bu akşam sürpriz bir Real Madrid yoktu. Çok agresif bir takım ve buna hazırlık yapmıştık. Ama ikinci çeyrek her antrenör için zordu. Hücumda çok iyiydiler. Defansımız işe yaramadı. Real Madrid olağanüstü bir maç çıkardı" diye konuştu.

Real Madrid 96-87 Fenerbahçe... Avrupa Ligi'nde final rüyası Madrid'de bitti

Maçta üçüncü ve dördüncü periyotlarda Real Madrid'e karşı çok iyi direniş gösterdiklerini kaydeden tecrübeli başantrenör, "Çok iyi tepki verdik, dördüncü periyotta takımımdan gurur duydum. Dörtlü Final bizim için çok önemli bir tecrübe oldu. Fenerbahçe'nin gelecekte Dörtlü Final'e döneceğinden eminim" şeklinde konuştu.

" GALATASARAY MAÇI DAHA ÖNEMLİ"

Obradovic, 17 Mayıs Pazar günü CSKA Moskova ile yapacakları üçüncülük maçının kendileri için ne kadar önemli olduğu sorusuna, "Hiçbir önemi yok. Basketbolcularım için çok zor bir maç. Real Madrid'e karşı mükemmel bir maç çıkarmak istiyorlardı. Psikolojik olarak çok yıprandılar. Ayrıca döndüğümüzde Türkiye Basketbol Ligi play-off'larda kulübümüzün ezeli rakibi Galatasaray Liv Hospital'a karşı oynayacağız. Galatasaray Liv Hospital maçı, lig bizim için çok daha önemli" cevabını verdi.

Obradovic, karşılaşmanın hakemleriyle ilgili soruları ise yanıtlamadı. (AA)

Acun ve Arda F.Bahçe'nin yanında