Obradovic'ten sert açıklamalar

Obradovic'ten sert açıklamalar
Obradovic'ten sert açıklamalar
Pınar Karşıyaka'ya 76-66 yenilen Fenerbahçe Ülker'in koçu Obradovic, hakemlerin diğer koçlara davrandıkları gibi kendisine davranmadığını iddia etti.

İSTANBUL (AA) - Ülker Sports Arena'daki maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Zeljko Obradovic, soyunma odasında oyunculara, (Sizlere fazla güveniyorum, artık bunu değiştireceğim) dediğini belirterek, mücadeleyi şöyle değerlendirdi:
"Başından sonuna kadar hiç konsantre olmadan oynadık. Maça çok kötü şekilde başladık. İlk başta hemen 14 sayı yedik ve hiç faul yapamadık. İlk baştan belli oldu maçın çok zor geçeceği. Bazı şeyler hakkında çok daha açık bir resim gördüm. Oyunculara soyunma odasında 'Sizlere fazla güveniyorum ve artık bunu değiştireceğim' dedim. Herkes için de daha iyi olacak bu şekilde. Çok büyük taraftarı olan bir kulüpte çalışıyoruz. Bugünkü oynayış şeklimiz kesinlikle kabul edilmez."

Obradovic çıldırdı!


"BELKİ ÜNLÜ OLURLAR SAYEMDE"
Karşılaşmanın 37. dakikasında Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca'nın yanına kadar giderek tepki gösterdiği pozisyonun ardından teknik faul alan Obradovic, yaşadığı gerilimi doğuran nedenin sorulması üzerine, Sarıca'ya sitem etti ve hakemlere sözleriyle yüklendi.

Hakemlerin diğer antrenörlere davrandıkları gibi kendisine davranmadığı için çok üzgün olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Obradovic, maçın ilk yarısında Pınar Karşıyaka bencinden hakemlere çok sayıda itiraz olmasına rağmen bir şey yapılmadığını savunarak, şu ifadeleri kullandı:
"Tabii ki benim görevim değil hakemleri eleştirmek. İlk kez çizgiyi geçtim evet doğru, itiraz ettim. Sarıca hemen hakemlere işaret etti ve bana teknik faul çalınmasını istedi. Bu etik değil bence. Biz aynı amaç için çalışıyoruz. Benim herkese saygım var. Özellikle bütün antrenörlere. Hayatım boyunca başka bir antrenörü gösterip, 'teknik faul çalın' demedim. Bunu neden yaptığını ona sormak lazım. Şu ana kadar çok düzgün bir ilişkim oldu kendisiyle. Düzgün bir insan olduğunu düşünüyorum. Neden böyle bir şey yaptığını inanın bilmiyorum. Hala aklımda kalan bir şey var. Maalesef diğer antrenörlerle aynı muameleyi göremiyorum. Bunu göz göre göre yaşıyorum. Ben cezalandırılıyorum ama rakip antrenörlere bir şey yapılmıyor. 'Obradovic ismi olan birisi' diye 'ona teknik faul çalalım' diye bir durum varsa çalın, o zaman yapacak bir şey yok. Belki ünlü olurlar sayemde. Gazetelere çıkarlar belki. Ne kadar iyi olursanız o kadar cezalandırılıyorsunuz. Bütün söylediklerimi çok net bir şekilde izleyebilirsiniz kayıtlardan. Bunun kesinlikle sonuçla ilgisi yok. Karşıyaka muhteşem oynadı ve hak etti. En önemlisi herkese eşit davranılması gerekiyor, oyunculara da antrenörlere de."

SARICA: DEĞERLİ BİR RAKİBİ YENDİK

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, Fenerbahçe Ülker'i yenerek önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Değerli bir rakibi yendik. Bizden kat be kat imkanları, geniş kadrosu olan, tecrübeli bir takımı yendik. İyi oynadığımızı düşünüyorum" dedi.

Son 3 resmi maçta kaybettiklerini hatırlatan Sarıca, "Eğer sahadaki inancınızı gerekli konsantrasyonunuzu ve yapmak istediklerinizi sahaya verebilirseniz her gün kazanma şansınız var. Ofansif ribauntlar isteğimizi, arzumuzu gösteriyor. Maçtan hiç kopmadık. Son periyotta rakibimiz biraz oyun disiplininden koptu. Biz de hücumda yüzdeli bir günümüzü kullanarak ligde önemli bir galibiyet aldık. Bütün oyuncularımı kutluyorum" şeklinde konuştu.

OBRADOVIC'İN KENDİSİNE SİTEMİ

Sarıca, Obradovic'in kendisine yönelik sitemiyle ilgili olarak, " Bugün ben herhangi bir terbiyesizlik veya onu kızdıracak bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Aksine, onun hareketleri belki aşırıydı" diyerek şöyle konuştu:
Ufuk Sarıca şu ifadeleri kullandı:
"Obradovic çok büyük bir antrenör. Ülke olarak saygı duyuyoruz. Büyük de bir camiaya geldi. Ben oyunculuğumdan beri onunla çok oynadım. İlişkilerimiz çok iyidir. Bugün ben herhangi bir terbiyesizlik veya onu kızdıracak bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Aksine, onun belki hareketleri aşırıydı. Saha içinde binlerce şey oluyor. Bazen hakemlere de saha kenarından başka şeyleri gösteriyorsunuz, bazen oyunculara da gösteriyorsunuz. Gelip karşı antrenörü uyarma hakkına sahipse değişik bir ortam diye düşünüyorum. Bana 'Genç bir antrenörsün ama beni işaret edemezsin' dedi. Ben de şunu düşünüyorum; o çok büyük bir usta, çok değerli bir antrenör, öğreneceğimiz çok şey var. Ama oradan benim durduğum alana gelip bana müdahale yapamaz diye düşünüyorum. Herhangi bir saygıda kusur ettiğimi düşünmüyorum. Oyunculuğumdan bugüne kadar da hiçbir şekilde, hakkımı aramam demiyorum ama, saygısızlık ettiğimi düşünmüyorum. Yine de alındıysa biz küçüğüz o büyük, yine de kusura bakmasın."

Maçın 37. dakikasında iki takımın başantrenörü arasında yaşanan gerilimde, Obradovic kendi kenar bencinden rakip takım bencine kadar giderek, Sarıca ile bir süre konuşup meslektaşına tepki gösterdi. Sırp antrenör bu durumun ardından da teknik faul aldı.

Bu arada, mücadelenin ardından İzmir ekibinin soyunma odasında büyük sevinç yaşandı.