Oden: Yılın sezonu kaçıran çaylağı!

Portland Trail Blazers, bu sezon çok şeyler beklediği 2007 Draft'ının bir numarası Greg Oden'ın sakatlık haberiyle sarsıldı. Dizinden bir operasyon geçiren genç oyuncu 2007-2008 sezonunun tamamını kaçıracak.

PORTLAND - Portland Trail Blazers, bu sezon çok şeyler beklediği 2007 Draft'ının bir numarası Greg Oden'ın sakatlık haberiyle sarsıldı. Dizinden bir operasyon geçiren genç oyuncu 2007-2008 sezonunun tamamını kaçıracak. Bu haber sadece Blazers cephesini değil 19 yaşındaki pivotun NBA'deki ilk sezonunu merak edenleri de üzdü. Oden birkaç ay önce de Amerikan Milli Takımı'nın kampına katılamamış ve 'Rüya Takım'la Pekin 2008 elemelerinde oynama fırsatını kaçırmıştı.
Oden'ın geçirdiği operasyonla ilgili konuşan genel menajer Kevin Pritchard, yıldız oyuncularının darft öncesi sağlık kontrolünden geçtiğini ve bir sorunla karşılaşmadıklarını söyledi. Pritchanda Oden'ın ameliyata girerken kendisine "Çok üzgünüm" dediğini belirterek "Bu çocuk bu organizasyonun parçası olmak için çok çaba sarf ediyor. Kimsenin üzülmesine gerek yok. Diğer oyuncularımıza inanıyorum" dedi.
Blazers'te Oden'ın Brandon Roy (geçen sezon yılın çaylağı seçilmişti) ve LaMarcus Aldridge'le önemli işler yapacağı öngörülüyordu. Oden, draft'ta kendisi gibi sadece bir yıl NCAA'de oynayan Kevin Durant'ı geride bırakarak 'Numara 1' olmuştu. (Spor Servisi)