'Ofsayttasın sen kardeşim'

Teknik direktör Fatih Terim, maç boyunca rakip önünde sadece atak oynamayı düşündüklerini belirterek şöyle konuştu: "Birçok gol pozisyonuna girdik ancak atamadık. Bu sorun değil, önemli olan gol pozisyonları bulmak.

  • Teknik direktör Fatih Terim, maç boyunca rakip önünde sadece atak oynamayı düşündüklerini belirterek şöyle konuştu: "Birçok gol pozisyonuna girdik ancak atamadık. Bu sorun değil, önemli olan gol pozisyonları bulmak. Savunmada hatasız oynadık. Rakibe pozisyon vermedik. Her geçen gün daha iyiye gidiyoruz." Terim, Hakan Şükür'ün 200'üncü golüyle ilgili olarak, "Galatasaray'dan ayrılmasıydı, şimdi 300'üncü golünü atmıştı" yorumunu yaptı. Tecrübeli hoca, Aston Villa'dan ayrılan Alpay Özalan'la da ilgilenmediklerini sözlerine ekledi.
  • 19. dakikada Samsunspor savunmasının ofsayt diye durakladığı pozisyonda topu Hasan Şaş'a çıkarmak yerine kaleye vuran ve Shorunmu'yu geçemeyen Ayhan ile Şaş arasında tartışma yaşandı. Hasan Şaş, "Niye bana atmadın?" diye arkadaşına bağırırken, Ayhan, "Ofsayttasın sen kardeşim" karşılığı verdi.
  • Maç öncesi hakem Metin Tokat'a, kırmızı ağırlıklı formayla oynayacaklarını bildiren Galatasaray, sahaya açık mavi bir formayla çıktı. Ancak Tokat, ev sahibi ekibin formalarını değiştirmesini istedi. Terim de, maç öncesinde hakemin yanına gidip, formaların karışıklığa neden olabileceğini belirtti. Galatasaray'ın maç öncesinde hakeme gösterilen örnek formadan değişik bir formayla çıktığı, karışıklığın bu nedenle olduğu öğrenildi.
  • Maça taraftarlar ilgi göstermeyince tribünler boş kaldı. Soğuk ve yağışlı hava nedeniyle taraftarların maça gelmediği tahminleri yapılırken, karşılaşmayı 10 bini aşkın bir taraftar izledi. Galatasaray, böylece Atatürk Olimpiyat Stadı'nda bu sezon en az seyirciye karşı oynadı.
  • Taraftarlar ilk kez Atatürk Olimpiyat Stadı'na rahat bir şekilde geldiler. Sarı-Kırmızılılar, daha önceki maçlarda stada trafik nedeniyle zorlukla geldiklerini, ama bugün uzak mesafelerden dahi kısa sürede stada ulaşabildiklerini ifade ettiler.
  • Volkan Arslan'ın ligin ilk yarısını büyük olasılıkla kapadığı açıklandı. MR sonucu genç futbolcunun ameliyatına karar verildiği de belirtildi.