Öğleden sonra 'Belediye' çalışması var

Ligde sezonun ilk haftasına damgasını vuran iki ekip bugün kozlarını paylaşıyor. Sezonun açılış maçında geçen yılın şampiyonunu Olimpiyat Stadı'nda 2-0 mağlup eden İstanbul BB ve hocası Abdullah Avcı, spor gündeminin en üst sırasına oturmuştu.

İSTANBUL - Ligde sezonun ilk haftasına damgasını vuran iki ekip bugün kozlarını paylaşıyor. Sezonun açılış maçında geçen yılın şampiyonunu Olimpiyat Stadı'nda 2-0 mağlup eden İstanbul BB ve hocası Abdullah Avcı, spor gündeminin en üst sırasına oturmuştu. Aynı şekilde Galatasaray da Lincoln ve Hakan gibi eski ve yeni kozlarıyla Ç. Rizespor'u yine Olimpiyat'ta sürklase etmiş ve 4-0'lık sonuçla zirveye yerlemişti. Ayrıca basının Sarı-Kırmızılıların teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp'la ilgili yazdığı 'Takımdan ayrılacak' türü haberlerde, 'yaşlı kurt'un yerine alternatif olarak Abdullah Avcı'yı göstermesi de bu maça özel bir anlam yüklüyor.
Galatasaray, bugünkü maça UEFA Kupası'nda deplasmanda Panionios'u 3-0 yenmenin ve gruptaki ilk puanlarını almanın moraliyle çıkıyor. Konuk İstanbul BB ise evinde kazanıp deplasmanda kaybeden bir takım görüntüsü veriyor. Gerçi geçen hafta evlerinde Denizlispor'a 2-0 mağlup oldular ama teknik direktör Avcı, bu maçı "Geride kalan 13 haftanın en kötü performansını sergiledik" şeklinde yorumladı. Dolayısıyla bugün Galatasaray'ın favori olduğu, Avcı'dan dolayı da konuk takımın güzel futbola katkısının olmasının beklendiği bir mücadele izleyeceğiz Ali Sami Yen'de.
O, bu işi para için yapıyor
Galatasaraylı Servet Çetin, Galatasaray Dergisi'ne verdiği röportajda, "Futbolu bıraktıktan sonra, 10 sene Galatasaray'da, 10 sene Fener'de oynamışım, cebimde para olmadıktan sonra hiçbir değeri olmayacak. Sonuçta maddiyat için yapıyorum bu işi" dedi. Song ise, "Sevildiğimi hissettiğim için dört yıldır buradayım. Mukavelem sezon sonunda bitiyor, ocak ayında yöneticilerle görüşeceğim" şek-linde görüş bildirdi. (Spor Servisi)