Ogün: Bizi silip attılar

Milli Takım ve Fenerbahçe'nin ardından, yeni takımı Konyaspor'da da kaptanlık görevini üstlenen Ogün Temizkanoğlu, geçen sezon yollarını ayırdığı Sarı-Lacivertli kulübe kırgın olduğunu söyledi.
Haber: TUNÇ KAYACI / Arşivi

KONYA - Milli Takım ve Fenerbahçe'nin ardından, yeni takımı Konyaspor'da da kaptanlık görevini üstlenen Ogün Temizkanoğlu, geçen sezon yollarını ayırdığı Sarı-Lacivertli kulübe kırgın olduğunu söyledi. Tecrübeli oyuncu takımdan gönderilmeyi hak etmediğini vurgulayarak, "Fenerbahçe, büyük bir camiaya yakışmayacak şekilde beni kadro dışı bıraktı. Kötü gidişin faturası bana kesildi. Halbuki hizmet verdiğim süre içinde en iyisini yapmaya çalıştım. Elbette hatalarım vardı ama hiçbiri kadro dışı bırakılmam için yeterli değildi. İnanın, takımdan hangi gerekçeyle gönderildiğimi hâlâ bilmiyorum. Bunu kimseden öğrenemedim. Hiç kimse bana bu gerekçeyi açıklama gereğini görmedi. Kadrodışı kaldığımda ligin bitimine 11 hafta vardı. O dönemde halen Şampiyonlar Ligi veya UEFA Kupası'na katılma şansımız sürüyordu. Açık konuşmak gerekirse, bizi silip attılar" diye konuştu.
Fenerbahçe yönetimini de eleştiren Ogün, sözlerini şöyle noktaladı:
"Kulüpte herkesin bildiği ama çözüm getirmediği sorunlar var. Camia hiçbir zaman birlikte hareket edip, kenetlenemedi. Takımın bir beraberlik alması halinde bile yönetimi eleştirmeye hazır bir muhalif grup var. Başkan Yıldırım'ın çevresindeki bir grup da sadece çıkar ilişkisi için destek veriyor. Bu nedenle kulüpte bir türlü sağlıklı karar alınamıyor. Sürekli kargaşa yaşanıyor. Fenerbahçe'nin aldığı başarısız sonuçları sadece futbolculara bağlamak, doğru bir tespit olmaz. Fenerbahçe düzelmek istiyorsa, öncelikle radikal kararlar almak zorunda."