Oğuz Çetin düğmeye bastı

Galatasaray derbisi sonrası takımda bazı isimleri kızağı çekeceği ve sert önlemler alacağı sinyalini veren Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, dünkü idmanda ilk darbeyi vurdu. Genç çalıştırıcı, Johnson, Mirkoviç ve Rebrov'u yedek takıma yolladı.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray derbisi sonrası takımda bazı isimleri kızağı çekeceği ve sert önlemler alacağı sinyalini veren Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, dünkü idmanda ilk darbeyi vurdu. Genç çalıştırıcı, Johnson, Mirkoviç ve Rebrov'u yedek takıma yolladı.
Önceki gün yönetimin derbideki disiplinsiz davranışı nedeniyle 5 bin dolar ceza verdiği Ceyhun ise kendini savundu: "Kimseyle sorunum yok, protesto için idmana çıkmadığım doğru değil. Sakatlığım nedeniyle çalışmaya çıkamadım. Bu konuyu Oğuz hocamla da görüştüm. Galatasaray derbisinde yaptıklarımdan dolayı pişmanım. Cezaya da saygılıyım."
Çetin, basına görüntü alması konusunda kısıtlamalar getirirken, taktik çalışmasını dışarıya tamamen kapattı. Çetin idmanda, Serhat ile Besçasnıh'i forvette görevlendirirken, derbide yedek soyunan Hakan, Yusuf ve Ogün'ü antrenman maçında ilk 11'de oynattı. Sakatlıkları süren Rüştü ve Steviç düz koşu yapmakla yetindi. Akşam idmanı iptal edildi.
Durumu adeta yılan hikâyesine dönen Washington ise İstanbul'da tepeden tırnağa sağlık kontrolünden geçirilecek. Brezilyalı futbolcu oynayabilir raporu alırsa, durumu yönetimde bir kez daha masaya yatırılacak.
Fener'e ağır fatura
Tribünlerde çıkan olaylar nedeniyle ligde en fazla zararı Fenerbahçe gördü. Sarı-Lacivertliler, beş maçta seyircisinin sahaya attığı yabancı maddeler nedeniyle 10,5 milyar lira ceza öderken, Elazığspor maçındaki olaylar nedeniyle bir maç seyircisiz oynadı. Ayrıca Galatasaray derbisinde sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle bir maç sahası kapatıldı.
Bu arada Yunanistan'ın Panionios takımında'ta forma giyen eski Fenerli Erol Bulut, "Bu Fenerbahçe adamı hasta eder" açıklamasıyla sorunların bugüne özgü olmadığını söyledi.