Oğuzhan Özyakup'un ilginç hikayesi

Oğuzhan Özyakup'un ilginç hikayesi
Oğuzhan Özyakup'un ilginç hikayesi
Hollanda karşısında A Milli formayla ilk golünü atan Oğuzhan, maçın ardından açıklamalarda bulundu. Hollanda karşısında etkili bir oyun ortaya koyan Oğuzhan Özyakup, yaptığı açıklamada kazanacaklarına inandıklarını ve başardıklarını ifade etti.

A Milli Futbol takımımızın Konya'da karşılaştığı Hollanda'ya ilk golünü atan Oğuzhan Özyakup, maçın ardından yaptığı açıklamada kazanacaklarına inandıklarını ifade etti.

Maçın 8. dakikasında Arda’nın pasında kaleci Cillessen’le karşı karşıya kalan ve akıl dolu bir vuruşla Milli Takımımızın ilk golünü atan Oğuzhan Özyakup maç sonunda değerlendirmelerde bulundu. ‘Konya seyircisine öncelikle çok teşekkür ediyoruz’ diyerek söze başlayan Oğuzhan, "Bizi çok iyi karşıladılar ve çok iyi bir atmosfer oluşturdular. Maçın hiçbir anında kazanamayacağımızı düşünmedik. Her an kazanacağımıza inanarak sahada yer aldık. Ben de 11. maçımda ilk golümü doğduğum büyüdüğüm ülkeye attım. İlk golüm onlara nasip oldu. İnşallah daha güzel şeyler olacak" ifadelerini kullandı.

PORTAKALLARI ESKİ DOST YIKTI

Hollanda’nın U17 ve U19 takımlarına kaptanlık yapan Oğuzhan Özyakup, Portakallar’ın kabusu oldu. Gol perdesini açan Oğuzhan, maçın yıldızlarından biriydi.

Bu golü ilginç kılan olay ise Oğuzhan Özyakup'un futbol eğitimini Hollanda'da almış olmasıydı. 23 Eylül 1992'de Hollanda'nın Zaandam kentinde dünyaya gelen Oğuzhan, futbol eğitimini AZ Alkmaar Kulübü'nün alt yapısında aldı. 2011'de İngiliz devi Arsenal'e transfer olan yıldız oyuncu, 2012'de Beşiktaş'a geldi.

Aynı şekilde Almanya'nın genç milli takımlarında kaptanlık yapan Nuri Şahin de, A Milli Takım formasıyla ilk golünü Almanya'ya atmıştı.