Oğuzhan'a 5 yıllık sözleşme

Oğuzhan'a 5 yıllık sözleşme
Oğuzhan'a 5 yıllık sözleşme
Oğuzhan Özyakup, Kadıköy'de 3-3 berabere kaldıkları Fenerbahçe maçındaki futboluyla yönetimi harekete geçirdi.

ALİ DANAŞ / İSTANBUL (DHA) - Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan ve yeni sözleşme için istediği rakam ile yönetimin tepkisini çeken Manuel Fernandes, Fenerbahçe maçında gösterdiği performans ile hayal kırıklığı yarattı.

Veli'nin Meireles şaşkınlığı


Beşiktaş 'a geldiği 2010-2011 sezonunun ikinci yarısından itibaren 11 derbi maçına çıkan Portekizli futbolcu, bu maçların hiç birinde gol atma başarısını gösteremedi. Başkan Fikret Orman'ın "Yeni sözleşme Fernandes'in performansına bağlı" demesine rağmen 10 kişi kalan Fenerbahçe'ye karşı bile fazla varlık gösteremeyen Fernandes, eleştiri oklarının hedefinde.

OĞUZHAN'A İYİLEŞTİRME YOLDA

Fernandes'in maç kazandırma anlamında takıma çok fazla bir şey vermediğini düşünen yöneticilerin büyük çoğunluğu, Oğuzhan Özyakup'un yıldız oyuncunun yokluğunu aratmayacağını, hatta ondan daha iyi oynadığını düşünüyor.

Oğuzhan'ın iki sezondur gösterdiği performansı ve gelişimini değerlendiren yöneticiler, Fernandes ile sözleşme yenilemek yerine Oğuzhan'ın ücretini artırıp 5 yıllık yeni bir sözleşme yapılmasından yana tavır almış durumdalar. Yönetim, genç yeteneği şu anki ücretini maç başılarla bearber 2 katına çıkarıp mevcut sözleşmeyi sıfırlayarak 5 yıllık yeni bir sözleşme yapmak için ikna etmeye çalışacak.

'Mutlaka bir şampiyonluk daha...'


ALMEIDA KAFALARI KARIŞTIRDI

Başkan Fikret Orman'ın ''Çok ısrarcı olmayacağız hatta satmak için kulüp arıyoruz'' dediği Hugo Almeida, Fenerbahçe maçında gösterdiği olağanüstü performans ile başkana adeta cevap vermiş oldu.

Slaven Biliç'in mutlaka takımda kalmasını istediği ve '' aynı ayarda bir golcüyü 7-8 milyon eurodan aşağı alamayız' 'dediği Portekizli yıldız için Başkan Fikret Orman'ın nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Fernandes'in aksine derbi maçlarda daha iyi performans sergileyen ve goller atan Almeida'nın Hırvat hocanın da baskısıyla takımda kalması söz konusu.

Kadıköy'de 'çılgın' derbi


BILIC'E İLK ELEŞTİRİLER

Beşiktaş'ta göreve başladığından beri hem yönetim hem de taraftarların sürekli övdüğü ve çok sevdiği Slaven Biliç özellikle maçın ikinci yarısındaki futboldan dolayı eleştiriliyor.

3-2 önde olduğu ve 10 kişi kalmış rakibine karşı ikinci devrede oynanan 'mahkum futbol' Hırvat hocanın maça müdahale ve taktik konusunda yetersiz kaldığı düşüncesinin hakim olmasına sebep oldu.Ligin en çok koşan takımı olan Beşiktaş'ın Fenerbahçe'ye karşı tamamen kendi sahasına çekilip fiziksel anlamda yetersiz kalması ve skoru koruma telaşına düşmesi başkan Fikret Orman'ı çok kızdırdı. İlk defa Biliç'i üstü kapalı eleştiren Başkan'ın, ''tarihi fark yapabileceğimiz bir maçı 3-3 berabere bitiriyoruz. Kendi sahamızdan hiç çıkamadık. İnanılmaz hayal kırıklığına uğradım'' dediği öğrenildi.

40 BİN TL'DEN OLDULAR

Siyah-beyazlı futbolcular, başkanın 2 katına çıkarttığı galibiyet priminden mahrum oldular. Fikret Orman, derbi maçlar için belirlenen 20 bin TL'lik primi motivasyonu artırmak için iki katına çıkartmıştı. Ancak futbolcular, ilk devredeki 3-2'lik galibiyeti koruyamadılar ve aldıkları beraberlik sonrası 40 bin TL'den oldular.

Derbilerin kayıp yıldızı Fernandes

FEADAKAR TOLGA

Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesinde tedavi gören ve maçtan iki gün önce yoğun bakıma alınan annesinin durumuna rağmen maça çıkan Tolga Zengin, büyük bir fedakarlık örneği gösterdi.

Maçtan iki gün önce başkan ve teknik heyetin izin verdiği ve 'İstediğin zaman gidebilirsin' dedikleri tecrübeli file bekçisi, başkana ve teknik heyete teşekkür ederek Fenerbahçe derbisine çıkacağını belirtti. Tolga, karşılaşmanın ardından ilk uçakla hemen Trabzon'a giderek annesinin yanına koştu.

Omuzundan sakatlığı da bulunan Tolga Zengin, bazı maçlara iğne olarak çıkıyor. Fenerbahçe maçında da ağrıları olan başarılı eldiven, maç bitimi iğne olarak ağrılarını hafifletmeye çalıştı.

'Anneme küfür edilmesini de unutmam'