Oğuzhan'a küfür eden hakemin lisansı iptal edildi

Oğuzhan'a küfür eden hakemin lisansı iptal edildi
Oğuzhan'a küfür eden hakemin lisansı iptal edildi
Beşiktaş'ın Kayseri Erciyes'le oynadğı maç sırasında Twitter'dan Oğuzhan Özyakup'a küfür eden amatör hakemin lisansı TFF taradından iptal edildi.

Spor Toto Süper Lİg'in 7. haftasında Beşiktaş 'ın deplasmanda Kayseri Erciyesspor ile oynadığı maç sırasında Erkan Güven adlı hakem Twitter'da Oğzuhan Özyakup hakkında ağır küfürler etmişti ve TFF bu hakemi disiplin kuruluna sevk etmişti. Disiplin kurulu kararı bugün açıklandı ve Oğuzhan'a küfür eden hakemin lisansı iptal edildi.

TFF'nin hakem hakkında yaptığı ilk açıklama şöyle;
"27 Ekim 2014 Pazartesi günü bir sosyal medya sitesinde, Federasyonumuza bağlı bir bölgesel yardımcı hakem tarafından yapılan bildirimler kamuoyunda haklı tepkilere neden olmuş, olayla ilgili federasyonumuz tarafından yapılan işlemler konusunda kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

Merkez Hakem Kurulu, hakemin savunmasını bu sabah almış ve TFF Hukuk Müşavirliği'ne sevki gerçekleştirilmiştir. TFF Hukuk Müşavirliği'nin incelemesinin ardından ilgili kişi Amatör Futbol Disiplin Kurulu'na (AFDK) sevk edilmiştir.

AFDK tarafından yapılacak yargılamanın ardından karar kurul tarafından kamuoyuyla paylaşılacaktır."

Amatör Futbol Disiplin Kurulu bugün konuyu karara bağladı ve küfür eden hakem Erkan Güven'in lisansı iptal edildi. İşte o açıklama;

Erkan GÜVEN (Bölgesel Yardımcı Hakem) hakkında; sanal ortamda yaptığı açıklamalar nedeni ile Merkez hakem kurulu talimatına aykırı eylemi nedeni ile hakemlik lisansının iptaline karar verilmiştir.