Okan Buruk imzayı attı

Okan Buruk imzayı attı
Okan Buruk imzayı attı
Sanica Boru Elazığspor, teknik direktör Okan Buruk ile bugün iki yıllık sözleşme imzaladı. Büyük hedefleri olduğunu söyleyen Buruk, öncelikli hedeflerinin hafta sonunda karşılaşacakları Trabzonspor maçı olduğunu belirtti.

Ligde aldığı malubiyetlerin ardından Norveçli Trond Sollied ile yollarını ayıran SB Elazığspor, bugün teknik direktör Okan Buruk ile iki yıllık sözleşme imzaladı. Kulüp tesislerinde düzenlenen imza törenine Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, katıldı.Başkan Öztürk, takımın kötü gidişine dur demek için bir kan değişimi gerektiğini belirterek, "Malumunuz üzere takımızın kötü gidişatına bir nevi son verme adına yeni bir heyecan yeni bir kan değişikliği amacıyla Trond Sollied hocamızla yollarımızı ayırdık ve kalitesi, kariyeri, duruşu belli olan Okan Buruk hocamızla anlaşmaya vardık. Allah hayırlı uğurlu etsin diyelim. İnşallah takımımız en kısa sürede derlenip toparlanacak. Hocamız da zaten iki üç gündür gerekli alt yapı çalışmalarını yaptı. Takımla beraber antrenmanlara da çıktı. Bugün sabah itibariyle de Trond Sollied hocamızla anlaşmaya vararak sözleşmesini karşılıklı anlaşarak feshettik. İnşallah Elazığsporumuz da hak ettiği yere ulaşır diyorum" dedi.

"ÇOK BÜYÜK HEDEFLERİM VAR"

Elazığspor’un yeni teknik direktörü Okan Buruk, çok büyük istek ve hedeflerinin olduğunu ifade ederek, şöyle dedi:

"Burada olmak çok büyük mutluluk duyuyorum. Şu andaki durumu tabi ki biliyoruz. Son haftalar iyi geçmedi. Başkanımın söyledi gibi yeni kan değişikliği oldu. Ben Okan Buruk olarak bu kan değişikliğini oyuncularımıza, takımıza, camiamıza en iyi şekilde şehrimize katmak istiyorum. Çok büyük heyecanım var. Çok büyük isteğim var. Çok büyük hedeflerim var. Bu hedeflere yol almamda bana destek olan, bana şans veren başkanlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Takımın yeri şu anda istediğimiz bir yer değil, bunu yukarılara taşıyacağız. Arkadaşlarımızdan gelen, futbolcu arkadaşlarımızdan gelen geri bildirim çok önemliydi benim için. Onların karakterleri çok önemliydi. Çok dürüst, çok düzgün, çok kişilikli bir takımla çalışacağımı iki üç gün içerisinde gördüm. Onlara çok güveniyorum. Birlikte bu takımı üst sıralara taşıyacağımıza da çok inanıyorum. 3.5 yıllık bir Milli Takım tecrübem oldu. Her sene belki 200-300’ün üzerinde maç seyrettim. Çünkü Milli Takım hocası olduğunuzda bütün maçları seyrediyorsunuz. Elazığspor’u da çok seyrettim. Bu sene de çok seyrettim. Bu kadronun, bu takımın daha yukarıları hak ettiğini düşünüyorum. Ben de artık bir Elazığlı olduğumu düşünüyorum ve buradaki sinerji, hepimizin birlikteliği bizi başarıya taşıyacaktır."

"ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ TRABZONSPOR MAÇI"
Süper ligde ilk kez teknik direktörlük yapacağı Elazığsporla ilk maçında Trabzonspor ile karşılaşacak olan Okan Buruk, "Bizim öncelikli hedefimiz Trabzonspor maçı. Biz maç maç gidip ondan sonra önümüzdeki günlerde neler yapacağımızı düşünebiliriz ama şu andaki bizim durumumuz maç maç gidip puanları toplamak ve puanlara ulaşmak. Ondan sonra gereken neyse yapmak daha doğrudur. Zamanı geldiğinde konuşup tabi ki ona göre hazırlıklar yaparız ama kısa vadede bizim bir çıkış yakalamamız gerekiyor. Biz eğer bütün odaklanmamızı bu hafta sonu maçına ve ondan sonra oynayacağımız Kayseri Erciyesspor maçına verip ondan sonra önümüzü daha net görebiliriz" dedi.