Okan Buruk işe başlamadan istifa etti

Okan Buruk işe başlamadan istifa etti
Okan Buruk işe başlamadan istifa etti
Spor Toto Süper Lig'in yeni ekiplerinden Kayserispor ile prensip anlaşmasına varan teknik direktör Okan Buruk, sarı-kırmızılı kulübün olağanüstü kongre kararı alması dolayısıyla anlaşmanın bağlayıcılığının kalmadığını bildirdi.

Okan Buruk, yaptığı yazılı açıklamada, Kayserispor 'un 23 Mayıs'ta gerçekleştirilen kongresinde seçilen Hilmi Derinel başkanlığındaki yönetim kurulu ile 7 Haziran'da anlaşmaya vardıklarını hatırlattı.

Prensip anlaşmasının ardından Derinel ve ekibinin, olağanüstü kongre kararı aldığını belirten 41 yaşındaki teknik adam, şu ifadeleri kullandı:
"Bu süreçte, yeni yönetim kurulunun önünü açmak adına daha önce yaptığımız anlaşmanın iki taraf için de bir bağlayıcılığının kalmaması ve yeniden yapılacak kongreden sonra iki taraf için de şartlar oluşursa tekrar değerlendirilmesinin doğru olacağını düşünmekteyim. Yapılacak yeni kongrenin Kayseri şehri için hayırlı olmasını diler, Kayserispor'un arzu ettiği yerlerde olmasını içtenlikle temenni ederim."

Buruk, Gaziantepspor ile yollarını ayırmasının ardından Kayseri temsilcisi ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık anlaşma sağlamıştı.