Okan Koç ümit milli takım kadrosundan çıkarıldı

Federasyon, Beşiktaş ile anlaşan futbolcunun kadro dışı bırakılmasına gerekçe olarak transfer haberlerinin takımın konsantrasyonunu bozmasını gösterdi.

Futbol Federasyonu, Slovakya ve Makedonya milli maçları için Ümit Milli Takım aday kadrosuna çağrılan ve bu dönem içinde Beşiktaş ile anlaşan Gençlerbirliği'nden Okan Koç'un, Slovakya ile yapılan maç sonrasında ortaya çıkan transfer gündemi nedeniyle aday kadrodan çıkardı.
Federasyondan yapılan yazılı açıklamada, Ümit Milli Futbol Takımı oyuncusu Okan Koç'un transferiyle ilgili basında çıkan haberlerin milli takım kafilesinde rahatsızlık yarattığı vurgulanarak, şöyle denildi:
"Salı günü Makedonya'yla zorlu bir maça çıkacak olan ümit millilerimizin konsantrasyonunu bozacak bu tip haberlerin yer alması bizi derinden yaralamaktadır. Milli takımın her şeyden üstün olduğu bilinciyle hareket eden milli takım sorumlularımız, yaratılan gündem nedeniyle Slovakya maçı sonrası Okan Koç'u milli takım kadrosundan çıkarmıştır. Okan Koç, transfer görüşmelerini ve sözleşme imzasını milli takım kampı dışında yapmıştır."