Okan Koç'u Kartal kaptı

Gençlerbirliği Kulübü, yıldız futbolcusu Okan Koç'u Beşiktaş'a verdi. Transferin flaş isimlerinden Okan Koç'u kadrosuna dahil etmek isteyen ve iki gündür yoğun şekilde Gençlerbirliği ile pazarlıklarını sürdüren Beşiktaş ve Galatasaray kulüplerinden, mutlu sona ulaşan Siyah-Beyazlılar oldu.
Haber: NECMİ KEPÇETUTAN / Arşivi

ANKARA - Gençlerbirliği Kulübü, yıldız futbolcusu Okan Koç'u Beşiktaş'a verdi. Transferin flaş isimlerinden Okan Koç'u kadrosuna dahil etmek isteyen ve iki gündür yoğun şekilde Gençlerbirliği ile pazarlıklarını sürdüren Beşiktaş ve Galatasaray kulüplerinden, mutlu sona ulaşan Siyah-Beyazlılar oldu. Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Muzaffer Nasıroğlu ile yönetici Deniz Atalay, dün Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'ne gelerek Gençlerbirliği Kulübü'nün Genel Koordinatörü Ufuk Özerten ile Okan Koç'un transferi için hazırlanan protokolü imzaladılar.
Atalay, yıldız futbolcunun Milli Takım'dan döner dönmez Beşiktaş ile sözleşme imzalayacağını belirterek, şunları söyledi: "Okan'ın Beşiktaş'ta oynaması konusunda hiçbir pürüz kalmadı. Galatasaray bu konuya bundan sonra dahil olamayacak. Okan'ın, anlaşma şartlarının detayını pek bilmemesi nedeniyle Fatih Terim ile görüştüğü kanaatindeyim. Biz kendisine anlaşma şartlarını anlatınca, yaptığı açıklamaların yersiz olduğunu kabul etti."
Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Beşiktaş'a transferine onay verdikleri Okan Koç'a öncelikle Galatasaray'ın talip olduğunu, ancak şartlarda anlaşma sağlayamadıklarını söyledi. Okan'ın abisinin kendisine gelerek, kardeşinin Galatasaray'a gitmek istediğini bildirdiğini ve bu konuda yardım istediğini ifade eden Cavcav, bunun üzerine konuyu Yönetim Kurulu'nda görüştüklerini söyledi.
Cavcav: İstediğimizi aldık
Cavcav, "Beni telefonla arayan Fatih Terim'den, Okan'a karşılık Berkant, Sedat ve Eyüp'ü istedik. Fakat, Terim bu futbolcuları vermeye yanaşmadı ve bize elden çıkartmaya çalıştıkları yabancı oyuncuları önerdi. Biz de bunu kabul edemeyeceğimizi ifade ettik. Bunun üzerine Terim teşekkür ederek konuyu kapattı" dedi. Daha sonra Beşiktaş'ın teklifinin geldiğini söyleyen Cavcav, sözlerini şöyle tamamladı: "Gözden çıkardığımız bir futbolcudan verim alamayacağımızı düşündüğümüz için Siyah-Beyazlılar'la görüşmeye başladık. Beşiktaş'tan Okan'ın bonservisi için 1 milyon 600 bin dolar istedik. Onlar da bu isteğimizi kabul ettiler ve anlaşmaya vardık."