Okan Koç'un hedefi büyük

Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, ikinci resmi imzayı Gençlerbirliği'nden Okan Koç'a attırdı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, ikinci resmi imzayı Gençlerbirliği'nden Okan Koç'a attırdı. Okan, Akaretler'deki kulüp binasında, yöneticiler Hüsnü Güreli ve Kıvanç Oktay'ın katıldığı törenle, 3 yıllık sözleşmeye imza attı. Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüsnü Güreli, Okan'ın Gençlerbirliği'nin mukaveleli futbolcusu olduğunu belirterek, "Bu futbolcumuzu alabilmek için altyapıdan iki oyuncuyu, A kadrodan Ali Cansun'u kiralık olarak başkent ekibine verdik. Ayrıca bir miktar para da ödedik. Okan'ı iki yıldır takip ediyorduk, camiamıza hayırlı olsun" dedi. Beşiktaş olarak Gençlerbirliği ile yaptıkları anlaşmanın sorumluluklarını yerine getirdiklerini kaydeden Güreli, "Altyapıdan Okan'a karşı verdiğimiz üç futbolcunun opsiyonlu anlaşmaları var. Kendilerini istediğimiz zaman geri alabileceğiz" diye konuştu.
Siyah-Beyazlı takımın yeni transferi Okan ise Gençlerbirliği'nde oynarken büyük hedeflerinin bulunduğunu ifade ederek, "İlk amacım büyük bir takımda oynamaktı, bunu da başardım" diye konuştu. Dün sabah ikinci kez sağlık kontrolünden geçen ve öğleden sonra da sözleşme imzalayan genç futbolcu, "Hedeflerim bitmedi. Beşiktaş ile Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmayı istiyorum. Beşiktaş'ta başarılı olduktan sonra da Avrupa'da bir takımda oynamayı istiyorum. Beşiktaş'a geldiğim için mutluyum, burada da başarılı olacağıma inanıyorum. Kendime güveniyorum" ifadelerini kullandı.
Cordoba'nın transferi bugün bitiyor
Bu arada, Galatasaray'dan transfer edilen ve bugün sözleşme imzalayacağı açıklanan Emre Aşık'ın tatilde olması nedeniyle, yarın sözleşme imzalayacağı açıklandı. Kulüp asbaşkanı Kıvanç Oktay, Kolombiyalı kaleci Oscar Cordoba'nın bonservisi için Boca Juniors takımı ile anlaşmaya vardıklarını söyledi. Yapılan görüşmeler sonunda fiyatta anlaşmanın sağlandığını ifade eden Oktay, "Cordoba konusunda şu anda sadece iş imzaya kaldı. Yapılacak görüşmelerin ardından Boca Juniors ile sözleşmeyi bugün yapacağımızı zannediyorum" diye konuştu.