Okan maçı televizyondan izleyecek

Futbol Federasyonu, Slovakya ve Makedonya maçları için Ümit Milli Takım aday kadrosuna çağrılan ve bu dönem içinde Beşiktaş ile...

İSTANBUL - Futbol Federasyonu, Slovakya ve Makedonya maçları için Ümit Milli Takım aday kadrosuna çağrılan ve bu dönem içinde Beşiktaş ile anlaşan Gençlerbirliği'nden Okan Koç'un, Slovakya ile yapılan maç sonrasında ortaya çıkan transfer gündemi nedeniyle aday kadrodan çıkarıldığını açıkladı. Federasyondan yapılan yazılı açıklamada, Ümit Milli Futbol Takımı oyuncusu Okan Koç'un transferiyle ilgili basında çıkan haberlerin kafilede rahatsızlık yarattığı vurgulanarak, şöyle denildi:
"Salı günü Makedonya ile zorlu bir maça çıkacak olan Ümit Milliler'imizin konsantrasyonunu bozacak bu tip haberlerin yer alması bizi derinden yaralamaktadır. Milli Takım'ın her şeyden üstün olduğu bilinciyle hareket eden milli takım sorumlularımız, yaratılan gündem nedeniyle Slovakya maçı sonrası Okan Koç'u Milli Takım kadrosundan çıkarmıştır. Okan Koç, transfer görüşmelerini ve sözleşme imzasını Milli Takım kampı dışında yapmıştır."
Ümit Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Raşit Çetiner ise Beşiktaş ile anlaşan Okan Koç'u, kafasının karışık olması ve bugünkü Makedonya maçında kendisinden yeterince verim alamayacaklarını düşündükleri için aday kadrodan çıkardıklarını açıkladı.
'Ceza olarak algılanmamalı'
Çetiner, Okan'ın çok değer verdikleri, ülke futboluna ileride de çok katkısı olacak bir oyuncu olduğunu vurgulayarak, bunun asla bir cezalandırma şekli ya da kadro dışı bırakma diye algılanmaması gerektiğini ifade etti. Ülke futbolu ve menfaatlerinin her zaman kulüplerin menfaatlerinden önde geleceğini anlatan Çetiner, şunları kaydetti: "Çok önemli iki maç öncesinde bu kardeşimizin aklının karışması, olayların bu şekilde gelişmesi üzerine, Makedonya maçında bize yeterince verim verecek konsantrasyonu sağlayamayacağını düşündük. Bu nedenle kendisine Slovakya maçından hemen sonra, özel işlerini halletsin diye izin verdik. Bu asla bir cezalandırma değildir. Sadece aklını toparlasın diye alınmış bir karardır." (Spor Servisi)