Oktay Mahmuti TAU'ya gitmiyor

Efes Pilsen'den ayrıldıktan sonra, adı TAU Ceramica ile anılan ve bu kulüple prensipte anlaşan Oktay Mahmuti'nin transferi son anda gerçekleşmedi.

VITORIA - Efes Pilsen'den ayrıldıktan sonra, adı TAU Ceramica ile anılan ve bu kulüple prensipte anlaşan Oktay Mahmuti'nin transferi son anda gerçekleşmedi. İki taraf arasında yapılan görüşmeler sonunda bir anlaşma sağlanamayınca Mahmuti'nin transferi olmadı. Milli basketbolcular Kaya Peker ve Serkan Erdoğan'ın da formasını giydiği TAU Ceramica, Mahmuti ile anlaşamayınca, geçen sezon İsrail'de Maccabi Tel Aviv'i çalıştıran Nenad Spehia'nın peşine düştü. Maccabi'den ayrılan Hırvat teknik adamın, büyük olasılıkla TAU'ya geçeceği öğrenildi.
Basketboldan bir haber de Milli Takım'dan... İspanya'da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası'nın hazırlıklarını İtalya'nın Bormio kentinde sürdüren A Milli Basketbol Takımı, dünü tek idman yaparak geçirdi. Antrenör Bogdan Tanjeviç, sabah oyunculara izin verirken, akşam salonda yine yüksek tempolu bir antrenman gerçekleştirdi. Basketbolcular gündüz saatlerinde ise kenti gezdi. (Spor Servisi)