Okur, yine en yükseğe çıktı

Utah'ta bu sezon işler iyi gidiyor. Play-off'lara yaklaşılırken (daha 23 maç var) Jerry Sloan'nın öğrencileri, son olarak New Orleans Hornets'ı deplasmanda 108-94 mağlup ederek 59. maçlarında 40. galibiyetlerini aldılar.

OKLAHAMA CITY - Utah'ta bu sezon işler iyi gidiyor. Play-off'lara yaklaşılırken (daha 23 maç var) Jerry Sloan'nın öğrencileri, son olarak New Orleans Hornets'ı deplasmanda 108-94 mağlup ederek 59. maçlarında 40. galibiyetlerini aldılar. Maçın kuşkusuz en çok altı çizilmesi gereken özelliği Mehmet Okur'un oyunuydu. Bu sezon, tıpkı Utah gibi çizgi üstü bir performans ortaya koyan Okur, New Orleans karşısında 34 dakika oyunda kalırken geceyi 28 sayı ve 9 ribauntla tamamladı. Oklahoma City'de bulunan Ford Center'da oynanan ve 17 bin 304 kişinin izlediği mücadeleye 'ilk beş'te başlayan Mehmet Okur, mücadele sonrası 'uyarılar'da bulunmayı da ihmal etmedi. Türk oyuncu, artık play-off turundaymış gibi
oyuna konsantre olmalarının zamanının geldiğini, bunun için de daha sert ve mücadeleci bir karakter sergilemeleri gerektiğini söyledi. New Orleans karşısında üst üste dördüncü maçını kazanan Utah'ta Deron Williams, 20 sayı ve 6 asistle, Carlos Boozer ise 17 sayı ve 12 ribauntla galibiyette etkili olan diğer oyunculardı.
Ev sahibi New Orleans Hornets'ta ise altı oyuncunun çift haneli rakamlara ulaşması galibiyet için yeterli olmadı. Hornets'ta Tyson Chandler attığı 20 sayının yanı sıra aldığı 19 ribauntla da takımının yıldızı oldu. Karşılaşma boyunca 17 sayı üretmeyi başaran Desmond Mason'un çabaları ise galibiyete yetmedi.
Phoenix, ateşi Nash'le yaktı
Batı Konferansı'nda şampiyonluğun iki iddialı takımı Phoenix Suns ile Los Angeles Lakers'ı karşı karşıya getiren mücadelede gülen taraf ev sahibi oldu. Phoenix'te bulunan US Airways Center'da yapılan ve 18 binden fazla basketbolseverin takip ettiği mücadelede Suns, rakibi karşısında 99-94'lük galibiyete Kanadalı oyun kurucu Steve Nash'ın ikinci yarıda gösterdiği performansla ulaştı.
Karşılaşma boyunca 23 sayı üreten ve bunların 18'ini ikinci yarıda atan Nash, ayrıca 10 asist ve 2 ribauntluk katkıyla 'double double' yaptı. Bu sezon çıktığı 60 maçtan 27. yenilgisini alan Los Angeles Lakers'ta Kobe Bryant 31 sayı, 6 asist ve 4 ribauntla takımının en skoreri olmayı bildi.
NBA'de gecenin diğer maçlarında ise şu sonuçlar alındı: Boston Celtics-Minnesota Timberwolves: 124-117, Washington Wizards-Golden State Warriors: 107-106, Milwaukee Bucks-Chicago Bulls: 121-126, Seattle Supersonics-Charlotte Bobcats: 96-89, Philadelphia 76ers-New Jersey Nets: 99-86.
(Spor Servisi)