Olay hakem Alper Ulusoy, Mehmet Topal'ı dinlememiş!

Olay hakem Alper Ulusoy, Mehmet Topal'ı dinlememiş!
Olay hakem Alper Ulusoy, Mehmet Topal'ı dinlememiş!
Eskişehirspor'dan Alpaslan Öztürk'ün gördüğü kırmızı kart sırasında Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topal'ın, hakem Alper Ulusoy'a "Burada sarı kartlık bir şey yok" dediği iddia edildi.

İSTANBUL - Eskişehirspor-Fenerbahçe maçında, ev sahibi ekipten Alpaslan Öztürk'ün gördüğü kırmızı kart sırasında pozisyonun içinde yer alan Mehmet Topal'ın, hakem Alper Ulusoy'a "Hocam bu pozisyonda bir şey yok, burada sarı kartlık bir şey yok" dediği belirtildi. Ancak Ulusoy, kararını değiştirmedi ve Eskişehir temsilcisi 64'üncü dakikada 10 kişi kaldı.

Alper Ulusoy'un, Fenerbahçeli oyuncunun uyarısına rağmen kartına başvurması, bu pozisyondan önce yaşanan penaltı pozisyonlarının etkisinde kaldığı şeklinde yorumlandı.

Öte yandan hakem Alper Ulusoy'un, Fenerbahçeli oyuncuya sarı kart göstermediği, Eskişehirsporlu futbolcuya ise çift sarıdan kırmızı kart gösterdiği netlik kazandı. Hakem yorumcuları ve köşe yazarlarının bir bölümü, Mehmet Topal'a sarı kart gösterilip gösterilmediği konusunda ikilemde kalmıştı. Sarı-lacivertli oyuncu, sarı kart görmesi halinde 19'uncu haftada Çaykur Rizespor karşısında cezalı duruma düşecekti. Uğur Demirkırdı (DHA)