Olay iddia: Kural hatası

Olay iddia: Kural hatası
Olay iddia: Kural hatası
Fenerbahçeli futbolcu Alper Potuk, Baroni'nin kırmızı kartla oyundan atıldığı pozisyonla ilgili kural hatası olduğunu iddia etti.

Fenerbahçe -Elazığspor maçında, 58. dakikada Cristian Baroni'nin kırmızı kart gördüğü pozisyondan sonra ortalık karıştı. Sarı-lacivertli futbolcular kırmzı karta itiraz etti. Ancak hakem Hüseyin Göçek'in kararı değişmedi. Maçın hakemi, futbolcuları uzaklaştırdıktan sonra Baroni'yi düşüren ELazığsporlu Onur Ayık'ın yanına gitti.

Volkan: Artık sindiremiyorum


Sampiy10.com'da yer alan habere göre; Hüseyin Göçek, elini cebini atarak sarı kartını Onur'a gösterdi. İşte bundan sonra kıyamet koptu. Özellikle Emmanuel Emenike ve Alper Potuk, hakeme "Onur'a iki kez sarı kart gösterdin, şimdi kırmızı kartını göstermelisin" diyerek itiraz etti. Göçek ise bu iddiayı kabul etmedi.

Maçın ardından açıklama yapan Alper Potuk, "Baroni'nin kırmızı kart gördüğü pozisyonunda hakem önce avantaja bıraktı. Pozisyon bitince sarı kartı çıkarttı. Sonra yan hakem 'Baroni tekme attı' dedi. Bunun üzerine Baroni'ye kırmızı kart verdi. O sırada yerde yatan Elazığsporlu oyuncuya sarı kart vermeyi unuttu. Sahanın başka bir yerinde o sırada kargaşa oldu. Bu sefer kargaşadan dolayı gitti yerde yatan oyuncuya sarı kart verdi. Buna bakılmasını istiyorum. Gördüğüm kadarıyla ikinci sarı karttan atılması lazımdı" dedi.

Göçek'in Onur'a iki kerz kart gösterip göstermediği maç yayına yansımadı.

Fenerbahçe patladı: Gereğini yapın!

F.Bahçe yine kazanamadı, farkı 4'e düştü