Olay itiraf: Sneijder de giderdi!

Olay itiraf: Sneijder de giderdi!
Olay itiraf: Sneijder de giderdi!
Izet Hajrovic'in alacaklarını tazmin edemediği gerekçesiyle ayrılması hakkında bir yönetici, "O dönem 10 futbolcu birden serbest kalacak hakka sahip durumdaydı" itirafında bulundu.

Galatasaray 'da teknik direktör arayışının ardından kulüp içinde en çok tartışılan konu Izet Hajrovic’in kaçışı... Ocak ayında 3.5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Grasshoppers’tan alınan Boşnak oyuncu alacaklarının zamanında ödenmediği gerekçesi ile ülkesine gitmesinin ardından FIFA’ya fesih tazminat bedeli olarak 4.6 milyon euroluk dava açması da Galatasaray camiası içinde tartışmalara neden oldu.

Ve Semih Kaya imzayı attı


Bu konuda bir sarı-kırmızılı yönetici, Hürriyet Gazetesi'nden Ali Naci Küçük'e önemli açıklamalarda bulundu ve yaşanan o süreci şöyle anlattı:

"OYUNCULARLA TEK TEK KONUŞULDU"

"Yaşananlar Hajrovic’e özel değildi. Galatasaray’da o dönem 10 futbolcu birden serbest kalacak hakka sahip durumdaydı. Bunların içinde Sneijder, Melo, Muslera, Drogba, Bruma, Telles ve Chedjou da vardı. Hatta Telles ve Chedjou’dan da ihtarname geldi. Yani bu futbolcularında alacakları vardı. Fakat bu ahlaksızlığı yapan tek isim Hajroviç oldu. Bütün futbolcular ile tek tek konuşuldu. Galatasaray’ın o an nakit akışındaki problem anlatıldı. Ve hepsi anlayış ve fedakarlık gösterdiler."

"HATA DEĞİL PARA SIKINTISI"

"Yani istese, kullanacak olsa Sneijder yada Muslera da bu olayı kullanabilirdi. Fakat bu geçici durumu olgunlukla karşılayıp işlerini yaptılar. şampiyonlar ligi’ne katılmamızı sağlayacak sonucu ve Türkiye Kupası’nı Galatasaray’a kazandırdılar. Galatasaray büyük kulüp diyerek hepsi hedefe kitlendiler. Sezon içinde bu süreç basketbolcularda da yaşandı. Ama kimse bu olayı kullanmadı. Demek ki Hajrovic bu seviyelerin oyuncusu değilmiş. Büyük sporcularımız ve Türk oyuncularımız da kulübün nakit akışını anlayışla karşıladı. Burada kasıt yada hata değil para sıkıntısı vardı. Kasada para vardı da, o mu verilmedi? O dönem ihmalden ziyade Galatasaray kulübünde yeterli maddi kaynak yoktu."

Löw ortalığı karıştırdı!