Olaylı bir hafta sonu daha

Üçüncü Futbol Ligi 3. Grup'taki Balıkesirspor-Göztepe maçının öncesi ve sonrasında çıkan olaylarda, biri polis memuru yaralanırken, bir kişi gözaltına alındı.

BALIKESİR - Üçüncü Futbol Ligi 3. Grup'taki Balıkesirspor-Göztepe maçının öncesi ve sonrasında çıkan olaylarda, biri polis memuru yaralanırken, bir kişi gözaltına alındı. Göztepe taraftarlarını taşıyan minibüs, Balıkesirspor taraftarlarının bulunduğu açık tribün önündeki bilet gişesinde durunca, iki taraf arasında tartışma çıktı.
Tartışma taşlı-sopalı kavgaya dönüşürken, minibüse atılan taşlar bir polis memurunun yaralanmasına neden oldu. Bu sırada, Göztepelilerden biri tabancayla havaya ateş etti. Göztepe'nin 1-0 kazandığı maçın son dakikalarında da iki ekibin futbolcu ve teknik heyetleri arasında kavga çıktı. Mücadele sonrası takımlarının otobüsüne saldıran ev sahibi taraftarlar da polisle çatıştı.
Üçüncü Lig 4. Grup'taki Kastamonu-Beykoz maçında konuk ekip son dakika penaltısıyla 2-2'lik beraberliği yakalayınca ev sahibi taraftarlar hakeme saldırmak istedi ancak polis güçlerince engellendiler. Bir taraftar, kendisine ve arkadaşlarına küfür ettiği gerekçesiyle hakem Emrah Çelikdere'den davacı oldu. Tekirdağ Süper Amatör Küme'deki Kültürspor-Veliköyspor maçı sonraki iki takım futbolcuları birbirine girdi. Tekme ve yumrukların havada uçuştuğu kavga, emniyet güçleri ve kulüp yöneticilerinin araya girmesiyle sona erdi. (Spor Servisi)