Olaylı maç masaya yatırılıyor

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), bugün Trabzonspor-Sivas-spor maçında yaşanan olayları masaya yatıracak. Bordo-Mavili ekip sahaya seyircilerin girmesiyle birlikte bitmesine 30 saniye kala tatil edilen maça ilişkin savunmasını dün Futbol Federasyonu'na gönderdi.

TRABZON - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), bugün Trabzonspor-Sivas-spor maçında yaşanan olayları masaya yatıracak. Bordo-Mavili ekip sahaya seyircilerin girmesiyle birlikte bitmesine 30 saniye kala tatil edilen maça ilişkin savunmasını dün Futbol Federasyonu'na gönderdi. Olaylardaki tahrik unsurlarının ön planda tutulduğu savunmada, geçen yıl oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçında birçok olay çıkmasına rağmen karşılaşmanın tamamlandığı belirtildi. Trabzonsporlu yöneticiler, üç puanın lehlerine tescili ve en fazla dört maç saha kapatma cezası beklediklerini söylediler.
Bu arada Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, TV8'de katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. Doğan, Trabzonspor'da geçen sezon devraldığı günlerde ciddi zorluklar yaşadığını belirterek, "Ama ikinci yarıda takımı toparladım. Trabzonspor'u iyi yerlere getirdiğimi düşünüyorum. Başarısız değilim. Bu yıl da lige iyi başlangıç yaptık. Futbol Federasyonu'nun Sivasspor maçı kararını bekliyoruz. İddia ediyorum, Trabzonspor bu sezon çok iyi yerlere gelecektir. Fakat insanlar bize sabır göstermeli. Eğer sabırlı olunursa çok iyi şeylere imza atacağımızı düşünüyorum" dedi.
'Trabzonspor'da uyum sorunu var'
Ziya Doğan, yıldız oyuncularla sorun yaşadığı şeklindeki eleştirilerin doğru olmadığını belirterek, "Marcelinho'ya birkaç kez forvet arkası, birkaç kez de sol tarafta görev verdim. Ama Trabzonspor'da uyum sorun. Bugüne kadar Trabzonspor'da hiçbir yıldız futbolcuyla sorun yaşamadım" diye konuştu. Tecrübeli teknik adam, hiçbir zaman yerini ve konumunu kaybetme korkusu yaşamadığını da sözlerine ekledi.
Bordo-Mavili ekip iki günlük aranın ardından Çaykur Rizespor karşılaşması hazırlıklarına dün başladı. Antrenmanda milli oyuncular Gökdeniz, Hüseyin, Ergin Keleş, Jabi, sakatlıkları bulunan Ersen Martin, Yattara, Musa, Risp ve Ayman olmak üzere dokuz futbolcu yer almadı. (Spor Servisi)