Olaylı maçta 484 gözaltı

Olaylı maçta 484 gözaltı
Olaylı maçta 484 gözaltı
Danimarka'da Kopenhag ve Brondby takımları arasında oynanan maç öncesi ve sonrasında çıkan olaylarda 484 taraftar gözaltına alındı.

Ünsal TURAN / KOPENHAG (DHA) - Olaylı Kopenhag-Brondby maçında çıkan olaylarda çok sayıda taraftar yaralandı. Yaralılar ambulanslarla hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Emniyet Müdürlüğünden Kim Sveningensen, gözaltına alınan taraftarların kayıt işlemleri yapılıp ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldıklarını söyledi.

Kim Sveningensen, daha maç öncesinde Brondbylü taraftarların sakladıkları bir silah deposunun ele geçirildiğini ve depoda, bıçak, beyzbol sopası, biber spreyi, gaz bombası, havai fişekler, gaz maskeleri, gibi çok sayıda vurucu ve kesici alet ele geçirildiğini söyledi.

Sveningensen, "Maç öncesi ve sonrasında Bronbylü taraftarlarla, FC Kopenhag taraftarları birbirlerine taşlı sopalı saldırıda bulundular. Tabii olayların büyümesine izin veremezdik. Saldırılarda kullanılmak üzere ele geçirilen silahlar dışında boya spreyleri de ele geçirdik. Depo sanki savaş deposu gibiydi. Şimdi neyin kime ait olduğunu araştırıyoruz. Gözaltına aldığımız kişiler ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldılar. Daha sonra mahkemeye çağrılacaklar" dedi.

Emniyet Müdürü Mikel Kristiansen, gözaltına alınan bazı taraftarların havai fişek ve silah yasasına muhalefetten yargılanacaklarını belirterek, polisin hareketli bir akşam geçirdiğini söyledi.