Olcan Adın: Dalga geçtiler, sonuç ortada

Olcan Adın: Dalga geçtiler, sonuç ortada
Olcan Adın: Dalga geçtiler, sonuç ortada
Spor Toto Süper Lig'de sezonu şampiyon tamamlamayı garantileyen Galatasaray'ın oyuncuları, 4. yıldız ile ilgili mutluluklarını dile getirdiler.

İSTANBUL - Sarı-kırmızılı oyunculardan Burak Yılmaz, Selçuk İnan, Yekta Kurtuluş ve Tarık Çamdal, Olcan Adın'ın evinde İstanbul Başakşehir- Fenerbahçe maçını izlerlerken, müsabaka sonunda duygularını Galatasaray TV'ye aktardılar.

Sezon başında hep birlikte bir söz verdiklerini vurgulayan Burak Yılmaz, "Kimileri alay etti, kimileri dalga geçti, kimileri de yanımızda oldu. Biz söz verdik ve sonuna kadar da inandık. Çok fazla konuşmak istemiyorum. Biraz da duygusal anlar yaşıyorum. Dördüncü yıldız hepimize hayırlı olsun" dedi.

Sarı-kırmızılı takımın kaptanı Selçuk İnan, bir totem yaparak İstanbul Başakşehir-Fenerbahçe maçını birlikte izlediklerini beliterek, "Allah'a şükürler olsun ki istediğimiz gibi bitti. Duygularımı ifade edemiyorum. Bu anlatılmaz, gerçekten yaşanması lazım. Çok fazla söyleyecek şey bulamıyorum. Bunu sonuna kadar kutlayalım" değerlendirmesinde bulundu.

YEKTA: YİNE BİR İLKİ BAŞARDIK

Galatasaraylı oyunculardan Yekta Kurtuluş, yaşadığı mutluluğu vurgulayarak, "Galatasaray'da şampiyonluk yaşamak başka bir duygu. Bunu taraftar olarak da futbolcu olarak da yaşadım. Ama futbolcu olarak yaşamak en üst seviyeydi. Bizim için büyük bir şampiyonluk oldu. Yine bir ilki başardık. Galatasaray ilklerin takımıdır ve bunu bir kez daha gösterdik" diye konuştu.

Gecenin ev sahipliğini yapan Olcan Adın, takım arkadaşlarıyla birlikte maç izlemek gibi bir totemleri olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:
" Bugün de aynısın yaptık. Bizimle dalga geçtiler, 'kek kalıbının içine girdiler' dediler. Şu anda gördük. Sonuç ortada. İnanılmaz keyfili, mutlu ve gururluyuz. Çünkü hep beraber başardık. Bunun sevincini anlatamayız. O kadar gururluyuz ki. Hepimiz ağlayacak gibiyiz."

Tarık Çamdal ise, "Çok mutluyum. Şampiyon olduk. Şükürler olsun çok güzel bir işe imza attık" ifadelerini kullandı.

MUSLERA VE TALLES BİRLİKTE İZLEDİ

Sarı-kırmızılı takımın Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera ile Brezilyalı savunma oyuncusu Alex Telles de İstanbul Başakşehir-Fenerbahçe maçını birlikte izleyen iki oyuncuydu.

Fernando Muslera yaptığı açıklamada, "Ne kadar mutlu olduğumu sesimden anlayabilirsiniz. Bağırmaktan sesim gitti. Galatasaray formasıyla 3. kez şampiyonluk yaşıyorum. Benim için çok büyük bir onur. Ama bu senin önemi diğerlerinden çok daha fazla. Sene boyunca bir çok zorluk yaşandı" değerlendirmesinde bulundu.

Alex Telles ise yaşanılan şampiyonluğun kendisi için çok anlamlı olduğunu aktararak, "Geçen sene şampiyonluk yaşayamamıştık ama şükürler olsun ki böyle zor bir senede mutlu sona ulaştık. Tanrı bize bunu nasip etti" şeklinde görüş belirtti. (AA)