Olcan Adın Galatasaray'da

Olcan Adın Galatasaray'da
Olcan Adın Galatasaray'da

Galatasaraylı taraftarlar, transferi resmiyet kazanan Olcan Adın'ın montajlanmış sarı kırmızılı formalı fotoğraflarını paylaşıyorlar

Galatasaray, Olcan Adın'ın transferinde mutlu sona ulaştı. Trabzonspor ile 4 milyon euro bonservis ve Salih Dursun'un 2 yıllık kiralanması konusunda anlaşan Cimbom, milli futbolcuya da 4 yılda toplam 7 milyon euro ödeyeceğini borsaya bildirdi.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş.'den Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklama şöyle:
"Profesyonel futbolcumuz Olcan Adın'ın Galatasaray A.Ş.'ye transferi konusunda, taraflar arasında anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre Galatasaray A.Ş., kulübümüze, sözleşme fesih bedeli olarak 4.000.000.-EUR+KDV ödeyecektir. Ayrıca profesyonel futbolcu Salih Dursun, 1.750.000.-EUR+KDV satınalma opsiyonlu olarak, iki futbol sezonu için bedelsiz kiralanmıştır."  

Galatasaray zirvede Fenerbahçe takipte

OLCAN ADIN'A 4 YILLIK 7 MİLYON EURO

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş.'den yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

"Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş. ("Trabzonspor") profesyonel oyuncularından Olcan Adın ile 2014-2015 sezonundan başlamak üzere 4 futbol sezonu için anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun eski kulübüne (Trabzonspor) 4.000.000 Avro ödenecektir ve Şirketimiz profesyonel oyuncularından Salih Dursun 2014-2015 ve 2015-2016 sezonları için Trabzonspor'a bedelsiz olarak kiralanacaktır. Trabzonspor, profesyonel oyuncumuz Salih Dursun'u kira sözleşmesi devam ettiği süre içerisinde net 1.750.000 Avro transfer bedelini Şirketimize peşin ödemesi durumunda transfer etme hakkına sahiptir. Kiralama süresi boyunca Salih Dursun'un tüm maaş, prim, vs. ödemelerinden Trabzonspor sorumlu olacaktır.

Futbolcuya ise, 4 futbol sezonunun her bir sezonunda sırasıyla 1.600.000 Avro, 1.700.000 Avro, 1.800.000 Avro ve 1.900.000 Avro sabit transfer ücreti ve 15.000 Avro maç başı ücreti ödenecektir. Futbolcuya yapılacak ödemeler her yıl sabitlenecek döviz kurundan Türk Lirası olarak ödenecektir."

OLCAN'DAN İLK AÇIKLAMA

Milli futbolcu, transferin resmiyet kazanması sonrası kısa bir açıklama yaptı. Twitter hesabı üzerinden mesaj yayınlanan Olcan Adın, "GALATASARAY... Transferimde emeği geçen herkese teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Taffarel için karar verildi