Olimpiyat ateşi sosyal medyayı yaktı

Olimpiyat ateşi sosyal medyayı yaktı
Olimpiyat ateşi sosyal medyayı yaktı
İstanbul'un 2020 Olimpiyatlarını kaybetmesi sosyal medyada tartışmaları alevlendirdi.
Haber: Tevfik ŞAHİN / Arşivi

Dün gece Arjantin’de yapılan 2020 Olimpiyatları oylamasında İstanbul’un finalde Tokyo’ya yenilmesi sosyal medyanın da gündemine oturdu.

Oylama öncesi gündemin en çok tartışılan konusu olan 2020 Olimpiyatları, Tokyo’nun kazanması ve İstanbul’un kaybetmesi sonrası daha büyük tartışmalara sahne oldu.

Tartışmalar, hükümeti eleştirerek İstanbul'un Olimpiyatları kaybetmesine sevinen kullanıcılarla onlara tepki gösterenler arasında gelişti.

Oylama öncesi “Olimpiyatları alamazsak kutlamak için dönerim’ şeklinde twit atan gazeteci Ayşenur twitter’da en çok tepki çeken isimdi Arslan için twitter’da #AysenurArslanUtanmazınTekisin hashtagi açıldı. Başlık altında çok sert tartışmalar yaşanırken hashtag da uzun süre TT listesinde kaldı.

Oylamanın ardından açılan #AldınızmıOlimpiyatı hastagı ise kısa sürede en çok tartışılan başlık oldu. Olimpiyatların kaybedilmesine sevinen twitter kullanıcıları başlık altında toplanarak hükümete sert tepki gösterdi.

"TOKYO KAZANDI TAYYİP KAYBETTİ"
Tartışmaların odağındaki bir başka isim de gazeteci Mine G. Kırıkkanat oldu. “Tokyo kazandı, Tayyip kaybetti. Artık hiç bir şey bu inişi durduramaz, dayan Türkiye, kurtuluşa az kaldı!” twiti atan Kırıkkanat’a pek çok kullanıcı destek verirken, çok sert eleştiriler de geldi.

Mine G. Kırıkkanat'a en sert tepkiyi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek gösterdi. "SEN TÜRKİYE'Lİ VE TÜRKİYE'Yİ SEVEN BİRİ DEĞİLSİN...SEN OLSAN OLSAN...." şeklinde twit attı.

BAKAN KILIÇ VE ŞAMİL TAYYAR’DA ‘KINA’ TWİTİ
İstanbul’un Olimpiyat seçmesinde kaybetmesine kaybedilmesine sevinenlere en sert tepki Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’dan geldi. Tayyar “Lafım hainler içindir; Kına siparişi verdim isteyen merdiven boyar isteyen kıçını...” twitiatarken Bakan Kılıç tepkisini “Kına stokları tükenmiş!” diye gösterdi.