Olimpiyat karanlığa gömüldü!

Olimpiyat karanlığa gömüldü!
Olimpiyat karanlığa gömüldü!
Beşiktaş ile Tottenham arasında oynanan UEFA Avrupa Ligi C Grubu son maçında talihsiz bir olay yaşandı. Karşılaşmanın 8. ve 90. dakikalarında Atatürk Olimpiyat Stadı'nda iki kez elektrikler gitti.

RADİKAL - UEFA Avrupa Ligi C grubu 6. maçında Beşiktaş -Tottenam maçının 8. dakikasında elektriklerin gitmesi sebebiyle maç durdu, hakem oyuncuları soyunma odasına yolladı. Olimpiyat Stadı'nın şehir merkezinden uzakta olması, hava şartlarının olumsuz olması, ulaşım sorunu gibi problemler mevcutken UEFA'nın önem verdiği bir organizasyonda da elektriklerin gitmesi yeni bir skandalı ortaya çıkardı.

Tottenham Hotspur'un resmi Twitter hesabı da olayı takipçilerini attığı tweetle duyurdu. Stat ışıklarının 5 dakika içerisinde tekrar yanacağı açıklandı. Beşiktaşlı futbolcular soyunma odasında bir müddet bekledikten sonra sahaya tekrar geri döndü. Elektrik kesintisinin şehir hatlarında yaşanan bir sıkıntıdan kaynaklandığı açıklandı. Olimpiyat Stadı'ndaki ışıklar jeneratörlerin devreye girmesiyle tekrar yandı ve her iki takımın oyuncuları sahaya geldi. İsveçli hakem de kısa bir kontrolden sonra oyunun devam etmesi kararını verdi.

Elektrikler ikinci kez gitti
Karşılaşmanın uzatma dakikalarında da, tekrar elektrikler gitti. Hakemler tekrar soyunma odasına giderken, kısa süreli elektrik kesintisinin ardından stat ışıklarının yeniden yanmasıyla kalan 2 dakikalık bölüm oynandı.

Öte yandan, elektrik kesintisinin sadece statta olmadığı ve bölgesel olduğu, jenaratörün aniden devreye girmemesi nedeniyle bir süre ara verilmek zorunda olunduğu belirtildi.