Olimpiyat milli oluyor

Avrupa Millet Kupası 2. Lig B Grubu Atletizm Yarışları cumartesi günü başlayacak. Olimpiyat Stadı'nın ilk kez uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapacağı yarışlarda 12 ülkeden 450 sporcu piste çıkacak.

İSTANBUL - Avrupa Millet Kupası 2. Lig B Grubu Atletizm Yarışları cumartesi günü başlayacak. Olimpiyat Stadı'nın ilk kez uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapacağı yarışlarda 12 ülkeden 450 sporcu piste çıkacak. Bu yarışa geçen yılın başarılı atleti Süreyya Ayhan da katılacak. Bin 500 metrede koşacak olan milli atlet, Avrupa'daki başarıların ardından ilk Türk seyircilerin önüne çıkacağını belirterek, "Çok heyecanlıyım. Bu duyguyu Avrupa'daki yarışlarda bile hissetmemiştim" dedi. Ayhan tüm sporseverleri yarışa davet ederek şöyle konuştu: "Uzun zamandır resmi yarış koşmadım. Yurtdışında hayalini kurduğum tezahüratları duymak istiyorum. Dünya Şampiyonası'nda da hedefe koşarken onları düşüneceğim. Bu destek bana moral verecek."
Türkiye bu kupada erkeklerde 22, bayanlarda ise 20 sporcuyla temsil edilecek. Yarışlarda ilk sırayı alanlar gelecek yıl 1. Lig'de yarışma hakkı elde edecek. Yarışlarda her branşın birincisi takımına 12 puan kazandıracak. Sporseverler, yarışları ücretsiz izleyebilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi şehrin çeşitli noktalarından Olimpiyat Stadı'na otobüs seferleri düzenleyecek. Otobüsler 21 ve 22 Haziran'da saat 14.00'ten itibaren Aksaray, Bakırköy, Beşiktaş, Halkalı, Mecidiyeköy ve Yenibosna'dan hareket edecek. (Spor Servisi)