Olimpiyat Stadı'na İstanbul'un 10 yerinden otobüs kaldırılacak

İETT, G.Saray-Diyarbakır maçı için, Eminönü, Aksaray, Bakırköy, Yenibosna, Halkalı, Taksim, Mecidiyeköy, Beşiktaş, Üsküdar ve Kadıköy'den 15 dakikada bir sefer düzenleyecek.

İETT Genel Müdürlüğü, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'yle yaptığı görüşmeler sonucunda, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda 9 Ağustos Cumartesi günü oynanacak Galatasaray-Diyarbakırspor karşılaşması için şehrin merkezi 10 noktasından stada otobüs seferi düzenleme kararı aldı. Seferlerin öğleden sonra başlayacağı ve 15 dakikada bir yapılacağı, gerekli görüldüğü takdirde kullanılmak üzere aynı noktalarda yedek otobüslerin bulundurulacağı belirtildi. Taraftarlar, Eminönü, Aksaray, Bakırköy, Yenibosna, Halkalı Tren İstasyonu, Taksim, Mecidiyeköy, Beşiktaş, Üsküdar ve Kadıköy'den stada ulaşmak üzere otobüslere binebilecek. Bu arada, maç bitiminde seyircilerin dönüşünü sağlamak için 200 otobüsün Atatürk Olimpiyat Stadı'nda hazır bekletileceği açıklandı.
Otobüslerin sevk ve idaresi için hat ve hareket amirlerinin görevlendirileceği kaydedilirken, Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki park alanında İETT bilet gişesi bulundurulacağı belirtildi.