Olimpiyat Stadı'nda Süreyya Ayhan rüzgarı

Avrupa şampiyonu ve Dünya Kupası birincisi atletimiz, Türk seyircisi önündeki ilk yarışını 4.06.63'lük dereceyle zorlanmadan kazandı.

Avrupa Milletler Kupası 2. Lig B Grubu Atletizm Yarışları'nda Süreyya Ayhan, 1500 metre yarışında 4.06.63'lük derecesiyle birinci oldu. Atatürk Olimpiyat Stadı'nda, 20 bine yakın seyirci topluluğunun izlediği yarışın başlamasıyla birlikte, grubun önüne geçerek tempo yapan Ayhan, rakipleriyle arasındaki mesafeyi her geçen saniye artırarak kazandığı birincilikle takımına 12 puan kazandırdı.
Türk seyircisinin karşısına ilk kez çıkan Ayhan'a, sporseverler yarış öncesi yaptıkları tezahüratlarla moral vermeye çalıştı. Milli atlet sporseverlerin yoğun tezahüratları eşliğinde koştu.
Başarılı bir yarış çıkaran Süreyya Ayhan, yarışın ardından yaptığı açıklamada, muhteşem bir heyecan yaşadığını ifade ederek, "Hayatımda unutamayacağım yarışı Avrupa Şampiyonası'nda görmüştüm. Bu yarış da öyle geçti. İnanılmaz seyirci desteği vardı. Bu beni çok mutlu ediyor" dedi.
Ayhan'ın antrenörü Yücel Kop ise milli sporcunun başarılı bir yarış çıkardığını vurgulayarak, "İnşallah Dünya Şampiyonası'nda çok iyi bir dereceyle şampiyon olacağız" diye konuştu.