Ölüme doğru sürükleyen eğlence: Amerikan güreşi

ABD'de eğlence sektörünün önemli öğelerinden biri
olan ve her yıl milyonlarca insanın takip ettiği amerikan güreşinde, ünlü sporculardan Chris Benoit'nın geçtiğimiz günlerde, kendisi gibi eski bir şov güreşçisi olan eşini...

ATLANTA - ABD'de eğlence sektörünün önemli öğelerinden biri
olan ve her yıl milyonlarca insanın takip ettiği amerikan güreşinde, ünlü sporculardan Chris Benoit'nın geçtiğimiz günlerde, kendisi gibi eski bir şov güreşçisi olan eşini ve yedi yaşındaki oğlunu boğduktan sonra kendisini asması yeni tartışmaları beraberinde getirdi. Çünkü Benoit genç yaşta ölen ilk amerikan güreşçisi değil. Eski güreşçilerden Lance Evers, "50'sine gelmeden ölen 40-45 kadar güreşçi tanıyorum" diyerek olayın boyutunu gözler önüne sererken, bunların hatırı sayılır bir kısmının intihar etmiş olması tabloyu daha da korkunç kılıyor.
Şov güreşçilerinin ölümünde en büyük neden aldıkları ilaçlar. Bu
sporcuların kilolarını korumak için çeşitli maddeler kullandıkları, ayrıca üst üste maç programları nedeniyle sık sık ağrıkesiciler ve anabolik steroidler aldıkları dile getirilirken, intihar eden Benoit'nın doktoru Phil Astin hakkında, hastaları üzerinde izinsiz ilaçlar kullandığı için soruşturma açıldı. Güreşçiler, mevcut sistem devam ettiği sürece sporcuların ilaç almaya mecbur olduğunu, maç başına para alan sporcuların çoğu zaman üst üste birkaç gece, ağrı kesicilerle ringe çıktıklarını belirtiler. (Spor Servisi)