'Olympiakos'tan teklif aldım ama Fener'i seçtim'

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldız futbolcusu Roberto Carlos, Sarı-Lacivertli takımın Şampiyonlar Ligi'nde yer aldığı G Grubu'nu lider olarak tamamlayacağını iddia etti.

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldız futbolcusu Roberto Carlos, Sarı-Lacivertli takımın Şampiyonlar Ligi'nde yer aldığı G Grubu'nu lider olarak tamamlayacağını iddia etti. İstanbul'a gelen Yunanistan'ın Süper Sport kanalının muhabiri, Samandıra Tesisleri'nde ünlü futbolcu Roberto Carlos ile röportaj yaptı. Roberto Carlos, Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinde de yayımlanan söyleşisinde şunları kaydetti: "Şampiyonlar Ligi'nde çok iyi bir performans gösteriyoruz. Bu gruptan lider olarak çıkarız. Çünkü gruptaki hiçbir takım bizden bu performansı beklemiyordu. Şimdi onların işleri daha zor. Şampiyonlar Ligi'nde 108 maç oynadım. Biz ekip olarak iyi bir yoldayız diyebilirim."
Fenerbahçe'ye transfer olmadan önce Yunanistan'dan da teklif aldığını belirten Roberto Carlos, "Olympiakos'tan Rivaldo aracılığıyla transfer teklifi aldım, ama daha önceden Fenerbahçe'ye söz verdiğim için Türkiye'yi ve Fenerbahçe'yi tercih ettim" dedi. Türkiye'de bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden başarılı savunmacı, "Büyük bir kulüpten, büyük bir kulübe transfer oldum. Türk halkı bana çok ilgi gösteriyor. Bu ilgiden çok memnunum. Futbolu burada bırakmak istiyorum" diye konuştu.
'Hâlâ bir şeyler öğreniyorum'
Roberto Carlos, Avrupa'da Türkiye'ye göre topun oyunda kalma süresinin daha yüksek olduğunu savunarak, "Türkiye'de çok sert bir futbol oynanıyor" dedi. Brezilyalı yıldız futbolcu, ayrıca 34 yaşında olmasına rağmen hâlâ Brezilyalılardan bir şeyler öğrendiğini, çünkü Brezilyalıların topla arasının çok iyi olduğunu kaydetti. (Spor Servisi)